UA / RU
Підтримати ZN.ua

"Нафтогаз" готується до "нульового" транзиту газу з Росії

До зими необхідно накопичити в ПСГ близько 20 млрд куб газу – Коболєв.

У НАК "Нафтогаз України" допускають, що російський "Газпром" може припинити транзит газу через територію України в січні 2020 року, після того як закінчиться термін чинного контракту. Про це у Facebook написав глава правління "Нафтогазу" Андрій Коболєв.

Тому "Нафтогаз" готується до такого сценарію. По-перше, в "Укртрансгазі" опрацьовуються деталі організації роботи газотранспортної системи у реверсному режимі, який буде задіяний у разі нульового транзиту.

По-друге, в "Нафтогазі" "усувають слабкі ланки, які могли б поставити під загрозу роботу ГТС". Зокрема, реконструюють компресорну станцію Бар, робота якої вкрай важлива для стабільної роботи системи при нульовому транзит".

Крім того, закачують газ в підземні сховища. "До зими необхідно накопичити в ПСГ близько 20 млрд куб газу - при такій умові система буде працювати стабільно і гарантувати доставку газу всім споживачам. Закупівля газу вимагає значних коштів - ми розглядаємо всі можливі варіанти фінансування", - зазначив Коболєв.

Він також підкреслив, що повна готовність до переривання транзиту - кращий стоп-фактор для "Газпрому" і запобіжник від газового шантажу.

Як повідомлялося, 21 січня в Брюсселі завершилися тристоронні переговори щодо транзиту газу з РФ до Євросоюзу через ГТС України. Наступний раунд переговорів заплановано на травень.

"Нафтогаз" і Еврокомміссія наполягають на збереженні транзиту і підписання нового договору, який відповідатиме європейському енергетичному законодавству.

У свою чергу, уководство "Газпрому" висловило готовність без консультацій продовжити договір, підписаний в 2009 році тодішнім прем'єр-міністром України Юлією Тимошенко.

Віце-президент Єврокомісії Марош Шефчович уточнив, що запропонував "Нафтогазу" і "Газпрому" підписати контракт терміном не менш як на 10 років.

Черговий раунд тристоронніх переговорів має відбутися у травні.

Детальніше про підготовку тристоронньої зустрічі 21 січня і про переговорні позиціії сторін читайте в матеріалі Алли Єрьоменко в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".