UA / RU
Підтримати ZN.ua

Нафта знову дешевшає на тлі занепокоєння щодо спаду світової економіки та COVID у Китаї

Більшу частину світової економіки очікує важкий рік.

Котирування на нафту знову знизилися в середу після падіння на попередній сесії на тлі побоювань щодо слабкого попиту через стан світової економіки та зростання захворюваності на COVID-19 в Китаї, повідомляє Reuters.

Ф'ючерси на нафту марки Brent з постачанням у березні впали на 43 центи до 81,67 долара за барель, що становить 0,5%, до 07:00 GMT. Американська нафта впала на 39 центів, або на 0,5%, до 76,54 доларів за барель.

У вівторок обидва бенчмарки впали більш ніж на 4%, причому Brent зазнала найбільших одноденних втрат більш ніж за три місяці.

"Ознаки глобальної рецесії, невпевнене відновлення економіки Китаю зі зростанням кількості випадків захворювання на COVID-19, відновлення зміцнення долара США - все це каталізатори, які стримують ціни на нафту протягом ночі", - сказав у своїй записці Йеап Джун Ронг, ринковий аналітик IG.

Читайте також: Ембарго дає результат: експорт російської нафти обвалився вдвічі

Уряд Китаю також збільшив експортні квоти на нафтопродукти в першій партії на 2023 рік, сигналізуючи про очікування низького внутрішнього попиту. Провідний експортер нафти Саудівська Аравія може ще більше знизити ціни на свій основний сорт нафти Arab Light для Азії в лютому, після того, як вони були встановлені на 10-місячному мінімумі цього місяця, оскільки побоювання з приводу надлишкової пропозиції продовжують затьмарювати ринок.

Глава Міжнародного валютного фонду Крісталіна Георгієва попередила, що більшу частину світової економіки очікує важкий рік, оскільки основні двигуни глобального зростання — США, Європа та Китай — усі зазнають послаблення активності.

Читайте також: У МВФ розповіли центробанкам, як знижувати інфляцію в Європі

ФРС також підвищила відсоткові ставки на 50 базисних пунктів у грудні після чотирьох послідовних підвищення на 75 б.п. кожне. Якщо ФРС продовжить підвищення ставок, це може уповільнити економіку та утруднити споживання палива.

Надає підтримку нафти, долар послабшав у середу після значного зростання на попередній сесії. Ослаблення долара зазвичай підвищує попит на нафту, оскільки товари, деноміновані в доларах, стають дешевшими для власників інших валют.

Запаси сирої нафти в США, ймовірно, зросли на 2,2 мільйона барелів, при цьому очікується зниження запасів дистилятів, як показало попереднє опитування Reuters у понеділок.

Промислова група American Petroleum Institute має опублікувати дані щодо запасів сирої нафти в США в середу о 16:30 EDT (2030 GMT). Управління енергетичної інформації, статистичний підрозділ Міністерства енергетики США опублікує свої власні дані о 10.30 ранку (1430 GMT) у четвер.

Як повідомлялося, постачання російської нафти впали до найнижчого рівня за 2022 рік протягом останніх чотирьох тижнів минулого року під дією санкцій Заходу, які обмежують експорт РФ у відповідь на її вторгнення в Україну. Скоротилися обсяги постачання, зокрема, до Китаю, Індії та Туреччини. Загальні обсяги морських перевезень нафти з Росії знизилися на 117 тисяч барелів на день до 2,615 млн. барелів в середньому за чотири тижні. Ці показники найнижчі за 2022 рік.