UA / RU
Підтримати ZN.ua

Нафта знову дешевшає в очікуванні даних щодо запасів у США

У вівторок інвестори вирішили зафіксувати отриманий прибуток в очікуванні даних щодо запасів сировини в США.

Світові ціни на нафту у вівторок, 27 вересня, знову знижуються після значного зростання напередодні на тлі фіксації інвесторами прибутку в очікуванні даних щодо тижневої динаміки запасів сировини в США від Американського інституту нафти (API), свідчать дані торгів.

За станом на 08.07 вартість грудневих ф'ючерсів на північноморську нафтову суміш марки Brent знижувалася на 0,19% - до 47,83 долара за барель. Ціна листопадових ф'ючерсів на нафту марки WTI опускалася на 0,11% - до 45,88 долара за барель.

У понеділок вартість нафти зростала більш ніж на 3%, оскільки інвестори відігравали коментарі міністра енергетики ОАЕ Сухейля аль-Мазруи. Він закликав усіх членів ОПЕК підтримати будь-яку можливу ініціативу з відновлення ринку нафти, яка може бути запропонована в Алжирі на неформальній зустрічі країн-членів організації.

В Алжирі 26-28 вересня проходить Міжнародний енергетичний форум (СЕФ). В рамках цього заходу запланована неформальна зустріч країн ОПЕК. Міністр нафти Нігерії Еммануель Качикву повідомив, що вона повинна пройти 28 вересня. Як очікується, на зустрічі будуть відновлені переговори про замороження рівня видобутку нафти країнами ОПЕК та іншими нафтовидобувними державами.

У вівторок інвестори вирішили зафіксувати отриманий прибуток в очікуванні даних від API, які будуть опубліковані пізніше. Крім того, міністерство енергетики США в середу повідомить свої дані щодо динаміки тижневих запасів нафти в країні. За прогнозами аналітиків, опитаних агентством Рейтер, комерційні запаси нафти в США (виключаючи стратегічний резерв) за тиждень, що завершився 23 вересня, зросли на 2,753 мільйона барелів - до 507,353 мільйона барелів.

Раніше в інвестиційному банку Goldman Sachs заявили про те, що в найближчий рік нафтові котирування не вийдуть за діапазон 45-50 доларів за барель.

А в російському Мінфіні допускають падіння цін на нафту до 30 дол. за барель в найближчі роки в разі "жорсткої посадки" китайської економіки.