За станом на 08.35 за київським часом вартість листопадових ф'ючерсів на північноморську нафтову суміш марки Brent опустилася на 0,23% - до 46,71 долара за барель. Ціна жовтневих ф'ючерсів на нафту марки WTI піднімалася на 0,25% - до 44,26 долара за барель.
Негативні настрої на ринку та тиск на ціни на нафту також надає зростання числа бурових установок. В п'ятницю американська нафтогазова сервісна компанія Baker Hughes повідомила, що за підсумками завершилася 2 вересня робочого тижня число бурових установок у США зросла на 8 одиниць, або на 1,63%, до 497 одиниць.
Разом з тим, в наприкінці вересня в Алжирі пройде міжнародний енергетичний форум. В його рамках ОПЕК планує провести неофіційну зустріч. Як очікується, на зустрічі будуть відновлені переговори про замороження рівня видобутку нафти країнами ОПЕК та іншими нафтовидобувними державами. Як повідомлялося раніше, в ОПЕК невдоволені нинішніми цінами на нафту. В організації розраховують на ціни ближче до 60 доларів за барель.
Раніше експерти міжнародного рейтингового агентства Moody's Investors Service прогнозували, що ціни на нафту будуть перебувати в діапазоні 40-60 дол. за барель у середньостроковій перспективі.
При цьому спекулянти на початку серпня зробили рекордні ставки на падіння цін на нафту. Сукупний обсяг "коротких" ставок на здешевлення Brent і WTI досяг 374 тис. (еквівалентно 374 млн барелів) – максимуму з середини січня цього року.