UA / RU
Підтримати ZN.ua

Нафта слабко дорожчає в рамках корекції

Brent дорожчала до 48,48 долара за барель.

Світові ціни на нафту у вівторок, 18 липня, слабко зростають після зниження напередодні, свідчать дані торгів.

Станом на 7:58 вартість вересневих ф'ючерсів на північноморську нафтову суміш марки Brent на лондонській біржі ICE Futures зростала на 0,12% - до 48,48 долара за барель. Ціна серпневих ф'ючерсів на нафту марки WTI на електронних торгах Нью-йоркської товарної біржі NYMEX збільшувалася на 0,07% - до 46,05 долара за барель.

У понеділок, 17 липня, на ціни и на "чорне золото" негативно впливали дані про зростання видобутку сировини у Лівії і США. Тим не менш, експерти відзначають ознаки зростання світового попиту.

Управління в галузі енергетики (EIA) Міністерства енергетики США прогнозує зростання виробництва в країні наступного місяця. Так, за даними EIA, порівняно з липнем воно збільшиться на 113 тисяч барелів на добу і досягне рекордної позначки у 5,585 млн барелів на добу. Якщо ці очікування виправдаються, видобуток нафти у США підвищуватиметься за підсумками восьмого місяця поспіль, зазначає Dow Jones.

Тим не менш, опитані S&P Global Platts аналітики очікують зниження комерційних запасів нафти у США за тиждень, що завершився 14 липня, на три млн барелів.

Нагадаємо, раніше міністр нафти Кувейту Іссам аль-Марзук заявив про те, що ОПЕК ухвалила рішення про продовження віденської угоди про скорочення рівня видобутку нафти ще на дев'ять місяців.

Раніше генеральний секретар ОПЕК Мохаммед Баркіндо висловив надію на приєднання Єгипту та Туркменії до угоди зі скорочення видобутку нафти членами ОПЕК і країнами, що не входять у картель.

Країни ОПЕК домовились про скорочення видобутку нафти після року переговорів. З 1 січня 2017 року вони скоротили видобуток нафти на 1,2 млн барелів на день - до 32,5 млн. При цьому угода передбачає і участь країн, що не входять в картель. Вона розрахована на півроку з можливістю продовження ще на шість місяців.

Тим часом країни, що не входять в ОПЕК, домовилися скоротити видобуток нафти на 600 тисяч барелів на добу. Повідомлялося, що з цієї кількості половина припадає на Росію.