Світові ціни на нафту у вівторок, 25 квітня, демонструють позитивну динаміку в рамках корекції після зниження напередодні, свідчать дані торгів.
Станом на 7:39 вартість липневих ф'ючерсів на північноморську нафтову суміш марки Brent зросла на 0,52% - до 52,40 долара за барель. Ціна червневих ф'ючерсів на нафту марки WTI піднімалась на 0,51% - до 49,48 долара за барель.
Ціни на "чорне золото" знижувалися після ранкового зростання у понеділок, так як інвестори були стурбовані збереженням глобального надлишку нафти на ринку. Вони також реагували на зростання видобутку нафти у США. Згідно з даними Міністерства енергетики США, за робочий тиждень, що завершився 14 квітня, видобуток сировини в країні зріс на 0,18% - до 9,252 млн барелів на добу.
"ОПЕК зазнала фіаско в своїх зусиллях збалансувати нафтовий ринок", - зізнався агентству "Рейтер" аналітик Schork Group Inc Стефен Шорк. За його словами, запаси нафти знаходяться на рекордних рівнях, незважаючи на скорочення видобутку.
"ОПЕК доведеться відновити і, можливо, поглибити угоду, якщо вона хоче підтримувати ціни на рівні значно вищому, ніж 50 доларів за барель", - відзначають аналітики банку JPMorgan.
Країни ОПЕК домовились про скорочення видобутку нафти після року переговорів. З 1 січня 2017 року вони скоротять видобуток нафти на 1,2 млн барелів на день - до 32,5 млн. При цьому угода передбачає і участь країн, що не входять в картель. Вона розрахована на півроку з можливістю продовження ще на шість місяців.
Тим часом країни, що не входять в ОПЕК, домовилися скоротити видобуток нафти на 600 тисяч барелів на добу. Повідомлялося, що з цієї кількості половина припадає на Росію.