Станом на 08.00 за київським часом вартість жовтневих ф'ючерсів на північноморську нафтову суміш марки Brent зросла на 0,45% - до 42,33 долара за барель. Вересневі ф'ючерси на нафту марки WTI додавали 0,15% - до 40,12 долара за барель.
Негатив інвесторів в понеділок викликали новини про те, що державна нафтова компанія Саудівської Аравії Saudi Arabian Oil Co. (Saudi Aramco) у вихідні знизила експортні ціни на нафту в азіатському регіоні. Зниження виявилося найбільш значним за останні десять місяців. Крім того, лівійська державна National Oil Co. заявила про свою підтримку угоди про відкриття східних портів.
Крім цього аналітики Citigroup Inc відзначають, що постачання нафти з Росії збільшуються протягом трьох місяців підряд. Крім того, поставки "чорного золота" з США перевищують прогнози уряду країни.
Склався фон підсилює побоювання інвесторів про зростаючому глобальному перенасичення ринку нафти. У зв'язку з цим ціни на "чорне золото" в понеділок падали майже на 4%, вартість нафти марки Brent знову опускалася нижче позначки 42 долара за барель, а ціна еталона WTI вперше з 20 квітня впала нижче рівня в 40 доларів за барель.
Раніше повідомлялося про те, що виробники нафти масово страхуються від можливого падіння цінв найближчому майбутньому, оскільки, незважаючи на деклароване багатьма бажання "заморозити" видобуток, у багатьох країнах світу видобуток "чорного золота" істотно зростає.
Аналітики ING Bank прогнозують, що ціни на нафту у II півріччі 2016 року будуть перебувати на рівні 40 доларів. На їхню думку, одразу кілька важливих факторів змушують песимістично дивитися на перспективи нафтового ринку.