UA / RU
Підтримати ZN.ua

Нафта дорожчає на збільшенні попиту і перспективі участі Нігерії і Лівії у засіданні комітету ОПЕК+

Brent дорожчала до 47,06 долара за барель.

Світові ціни на нафту у вівторок, 11 липня, помірно зростають на даних про збільшення попиту на "чорне золото", трейдери також відіграють повідомлення про можливе запрошення Нігерії і Лівії на зустріч комітету ОПЕК+, свідчать дані торгів.

Станом на 8:02 вартість вересневих ф'ючерсів на північноморську нафтову суміш марки Brent зросла на 0,38% - до 47,06 долара за барель. Ціна серпневих ф'ючерсів на нафту марки WTI збільшилася на 0,36% - до 44,56 долара за барель.

Раніше міністр нафти Кувейту Іссам аль-Марзук повідомив про те, що звільнені від зобов'язання зі скорочення видобутку нафти Нігерія і Лівія, будуть запрошені на зустріч міністерського комітету з моніторингу виконання угоди країн-членів ОПЕК і держав, які не входять у картель (ОПЕК+), яка відбудеться в Санкт-Петербурзі 24 липня. У свою чергу міністр енергетики РФ Олександр Новак повідомив про те, що відповідне рішення буде прийнято протягом двох тижнів.

Нігерія і Лівія звільнені від зобов'язань щодо скорочення видобутку нафти в рамках угоди держав, що не входять в ОПЕК, оскільки їх нафтова промисловість постраждала внаслідок діяльності збройних угруповань.

"Трейдери стурбовані тим фактом, що зростання видобутку в Нігерії і Лівії, які відновлюються після внутрішніх конфліктів, продовжуватиме послаблення угоди країн ОПЕК і Росії про скорочення видобутку", - цитує агентство "Рейтер" слова інвестиційного аналітика Rivkin Securities Вільяма О'Лафліна.

Нагадаємо, раніше міністр нафти Кувейту Іссам аль-Марзук заявив про те, що ОПЕК ухвалила рішення про продовження віденської угоди про скорочення рівня видобутку нафти ще на дев'ять місяців.

Раніше генеральний секретар ОПЕК Мохаммед Баркіндо висловив надію на приєднання Єгипту та Туркменії до угоди зі скорочення видобутку нафти членами ОПЕК і країнами, що не входять у картель.

Країни ОПЕК домовились про скорочення видобутку нафти після року переговорів. З 1 січня 2017 року вони скоротили видобуток нафти на 1,2 млн барелів на день - до 32,5 млн. При цьому угода передбачає і участь країн, що не входять в картель. Вона розрахована на півроку з можливістю продовження ще на шість місяців.

Тим часом країни, що не входять в ОПЕК, домовилися скоротити видобуток нафти на 600 тисяч барелів на добу. Повідомлялося, що з цієї кількості половина припадає на Росію.