UA / RU
Підтримати ZN.ua

Нафта дешевшає в рамках корекції після здорожчання на даних про погіршення ситуації в Іраку

Brent дешевшала до 57,81 доларів за барель.

Світові ціни на нафту у вівторок, 17 жовтня, знижуються в рамках корекції після зростання на занепокоєнні трейдерів у зв'язку із загостренням ситуації в Іраку, свідчать дані торгів.

Станом на 8:16 вартість грудневих ф'ючерсів на північноморську нафтову суміш марки Brent знижувалася на 0,02% - до 57,81 доларів за барель. Ціна листопадових ф'ючерсів на нафту марки WTI опускалася на 0,17% - до 51,78 доларів за барель.

Ринок продовжує стежити за видобутком сировини в Іраку. Так, нафтовидобуток в Іракському Курдистані скоротився на 350 тисяч барелів на добу через припинення виробництва на родовищах "Бей-Хасан" і "Авана", повідомляє агентство "Рейтер" із посиланням на власні джерела. Працівники нафтовидобувних підприємств регіону припинили роботу у зв'язку з нарощуванням присутності поблизу родовищ урядових військ Іраку.

Як свідчать дані Міжнародного енергетичного агентства (МЕА), видобуток енергоресурсу в Іраку (включно з Курдистаном) у вересні становила 4,52 млн барелів на добу.

Трейдери також чекають на публікацію даних від Американського інституту нафти (API) і Міністерства енергетики США про запаси "чорного золота" в країні за тиждень, що завершився 13 жовтня. Аналітики прогнозують зниження на 4,75 млн барелів, або на 1,03% - до 457,45 млн барелів.

Раніше парламент Іраку зажадав ввести війська на спірні райони на півночі країни, що знаходяться під контролем курдів з 2003 року, у зв'язку з проведенням референдуму про незалежність Іракського Курдистану.

Зони, стосовно яких ведеться суперечка між курдами і федеральним урядом в Багдаді, не є частиною трьох провінцій північного Іраку, які утворюють автономну курдську область.

Спірними районами є багата нафтою провінція Кіркук, а також частини провінцій Ніневія, Діяла та Салахеддін.

Детальніше про ситуацію довкола референдуму в Іракському Курдистані читайте у матеріалі Володимира Кравченка "Курдський вибір. Іракська автономія за крок від незалежності" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".