UA / RU
Підтримати ZN.ua

Нацбанк з початку року витратив на підтримку гривні до $ 1 млрд

Резерви НБУ перевищують $ 25 млрд.

Нацбанк має достатні резерви в розмірі понад $ 25 млрд для згладжування небажаних валютних коливань. Про це заявив заступник глави НБУ Олег Чурий на брифінгу сьогодні, 17 березня.

"Резерви знаходяться на достатньому рівні – це більше $ 25 млрд. І ми далі будемо продовжувати нашу політику згладжування коливань, тому що це дуже необхідно для збереження стабільності на валютному ринку", – заявив він.

Що стосується більш сильної девальвації гривні на готівковому ринку, то Чурий пояснив її проблемами з доставкою валюти в Україну в умовах введених через коронавірус транспортних обмежень і спрогнозував поліпшення ситуації в найближчі дні завдяки налагодженню альтернативних каналів поставок.

Заступник голови Нацбанку також уточнив, що за п'ять робочих днів, з початку гострої фази кризи, загальний попит склав 2,1 млрд, з яких населення купило близько $ 300 млн, нерезиденти (купували ОВДП) – всього $ 8 млн. "Велика частина валюти була куплена українськими компаніями, які купували цю валюту для оплати за імпортними контрактами, а також для платежів за борговими зобов'язаннями", – сказав він.

Повідомлялося, що за минулий тиждень НБУ продав на міжбанківському ринку $ 981,60 млн, тоді як в перший тиждень березня обсяг купівлі валюти склав $ 150 млн, продажу – $ 307,2 млн.

Як писало ZN.UA банківська система України може легко втратити свою ліквідність. Для цього достатньо двох речей: продаж Національним банком ще кількох мільярдів доларів (що буде призводити до вилучення гривні з обігу) і вкладення банками (насамперед державними) коштів в ОВДП з урахуванням відсутності попиту з боку нерезидентів.

Детальніше про недоліки в роботі НБУ читайте в статті Михайла Джуса, завідувача відділу фінансових ринків GROWFORD Institute, раніше завідувача відділу досліджень монетарного та валютного регулювання Експертно-аналітичного центру "Оптима" – "П'ять кроків Нацбанку, уповільнюють економічне зростання".