UA / RU
Підтримати ZN.ua

Нацбанк проведе стрес-тестування 25 найбільших банків

На відібрані банки припадає 93% активів банківського сектора.

Національний банк України планує до 2018 року провести оцінку стійкості 25 українських банків, повідомляється на сайті НБУ.

Об'єктами стрес-тестування стануть: "Приватбанк", "Ощадбанк", "Укрексімбанк", "Райффайзен Банк Аваль", "Альфа-банк", "Укргазбанк", ПУМБ, "УкрСиббанк", "Сбербанк", "Укрсоцбанк", "ОТП Банк", банк "Південний", "Креді Агріколь банк", "Промінвестбанк", "ТАСкомбанк", "Прокредит банк", "Кредобанк", "ВТБ банк", банк "Кредит Дніпро", "Мегабанк", банк "Схід", "А-банк", "Ідея банк", "Універсал банк", а також банк "Інвестицій та заощаджень".

Зазначені банки є найбільшими за середнім значенням зважених на ризик активів і депозитів фізичних осіб. Сукупно на ці банки припадає 93% активів банківського сектора.

Нацбанк уточнює, що оцінка буде здійснюватися за станом на 1 січня, і буде складатися з трьох етапів. Перший етап включатиме перевірку аудиторськими компаніями якості активів банку та прийнятності забезпечення за кредитами; другий - екстраполяцію Нацбанком результатів першого етапу і оцінку достатності капіталу банку; третій - оцінку НБУ достатності капіталу банку за результатами стрес-тестування за базовим і несприятливим макроекономічним сценарієм.

При цьому базовий макроекономічний сценарій ґрунтується на публічних прогнози НБУ, крім прогнозу обмінного курсу, який заснований на даних консенсус-прогнозу.

У свою чергу несприятливий сценарій побудований на гіпотетичних припущеннях макроекономічних показників, які призводять до реалізації кредитного та ринкового ризиків в істотних обсягах. Згідно міжнародної практики, такі припущення повинні формувати жорсткий, але правдоподібний сценарій.

Банки, які за підсумками оцінки стійкості будуть мати потребу в капіталі, повинні будуть до кінця року розробити і виконати програму капіталізації та/або план заходів для підтримання або відновлення рівня капіталу.

Результати оцінки стійкості будуть оприлюднені до кінця року.

Нагадаємо, що в 2017 році прогнози Нацбанку щодо збитків найбільших банків України за результатами стрес-тестування не виправдалися. Про це DT.UA писав банківський експерт Вадим Сирота.

Детальніше про специфіку роботи та актуальних проблемах українських держбанків читайте у статті Вадима Сироти "Держбанки: токсична вантаж чорних скриньок" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".