UA / RU
Підтримати ZN.ua

НАБУ розслідує незаконну роздачу Нацбанком 12 млрд грн рефінансу збанкрутілим банкам

Національне антикорупційне бюро підозрює посадових осіб НБУ в розтраті мільярдів гривень за попередньою змовою з комерційними банками.

НАБУ отримало дозвіл суду на доступ до документів у Національному банку України в рамках розслідування кримінальної справи про причетність чиновників НБУ до махінацій з незаконним виділенням в 2014-2015 роках рефінансування ряду банків на суму 12 млрд грн.

Відповідна інформація міститься у ряді постанов Солом'янського районного суду Києва.

Зокрема суд дозволив НАБУ тимчасовий доступ до документів без їх вилучення.

"Досудовим розслідуванням встановлено, що в період 2014-2015 років службові особи Національного банку України, діючи умисно, зловживаючи своїм службовим становищем в інтересах третіх осіб, за попередньою змовою з посадовими особами ПАТ "КБ " Південкомбанк", ПАТ "Банк "Київська Русь", ПАТ "Міський Комерційний Банк", ПАТ "Автокразбанк" (ПАТ "АКБ Банк")ПАТ "Терра Банк", ПАТ "Дельта Банк" та ПАТ "Банк Таврика", розтратили кошти Національного банку України на загальну суму більше 12 млрд грн на користь зазначених комерційних банків шляхом їх незаконного рефінансування", - говориться в рішенні суду.

Відзначимо, що всі вищеперелічені банки сьогодні знаходяться в стані ліквідації.

Також в рамках цього розслідування НАБУ зверталася до суду з клопотанням про тимчасовий доступ до документів про рефінансування банків "Фінанси і Кредит" та "Хрещатика". Але отримало відмову судді, відзначають "Наші гроші".

Нагадаємо, що в 2013 і до 24 лютого головою НБУ був Ігор Соркін (зараз він підозрюється у розкраданні мільярдів гривень та оголошений в розшук). Після подій Євромайдана головою Нацбанку став Степан Кубів, при керівництві якого було роздано більше всього кредитів рефінансування. Після перемоги на виборах Петра Порошенка, влітку 2015 року керівником НБУ була призначена Валерія Гонтарева. Нещодавно вона заявила, що не проти отримати медаль за повернення рефінансування банків.

zn
Повернення "рефінансу" стало бізнесом для власників банків і чиновників НБУ.

Як писало DT.UA у статті "Де гроші?", якщо відволіктися від шквалу пристрастей та емоцій, яким супроводжується нинішнє розчищення банківського сектора, то в сухому залишку країна має дуже навіть сумний результат. А саме: понад 100 млрд грн розданого банкам-"зомбі" рефінансування не лише пішли на фактичну підтримку бізнесів їхніх власників, а й перетекли на валютний та інші ринки. І вилилися в остаточному підсумку в триразову девальвацію національної валюти і 60-відсоткову інфляцію, яка зараз такою надтяжкою ціною виплачується економікою (через надзвичайну ціну банківських кредитів) і громадянами (з власних гаманців на ринках і в магазинах).