UA / RU
Підтримати ZN.ua

НАБУ розслідуватиме нанесення Міноборони збитків державі при покупці засобів зв'язку

Сума збитків перевищує 170 млн грн.

Головна військова прокуратура України зареєструвала нанесення Міністерством оборони України збитків на суму 173 млн грн в 2017 році.

"За версією слідства, працівники Міноборони в 2017 році при закупівлі засобів зв'язку іноземного виробництва для потреб оборони в контракті не передбачили обов'язкової умови щодо одержання Україною відповідних компенсацій (офсетного договору) на загальну суму понад 173 млн грн", - повідомляє пресслужба Генпрокуратури України.

В ГПУ припускають, що посадові особи Міноборони діяли всупереч інтересам держави, з метою отримання неправомірної вигоди.

Зазначається, що прокуратура вже зареєструвала кримінальне провадження за ознаками злочину, передбаченого ч. 2 ст. 364 (зловживання владою або службовим становищем) Кримінального кодексу України. Досудове розслідування у цьому кримінальному провадженні доручено Національному антикорупційному бюро України.

Зазначені дії є порушенням вимог Закону України "Про державне оборонне замовлення" та Порядку укладення компенсаційних (офсетних) договорів та видів компенсацій, що можуть надаватися за цими договорами, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України.

Нагадаємо, у 2014-2016 роках Генеральним штабом Збройних сил України була проведена робота з визначення основних типів необхідних ЗСУ засобів УКХ-зв'язку, включно з відповідними випробуваннями. Після тривалого тестування постачальником була обрана турецька компанія Aselsan, офіційним листом поінформували міністра національної оборони Туреччини Фікрі Ішика.

У прийнятого рішення були солідні технічні обґрунтування та вигідні умови кредитування проекту. Тим не менш, другий учасник попереднього відбору, ізраїльська компанія Elbit Systems, наполягала на проведенні повторних випробувань, на підставі яких Україна повинна була зробити остаточний вибір між продукцією ізраїльських і турецьких постачальників. У жовтні 2017 року Україна та Туреччина все ж підписали нову угоду про закупівлі у Aselsan засобів зв'язку для ЗСУ.

Детальніше про проблеми забезпечення ЗСУ та інших збройних формувань держави сучасними засобами зв'язку читайте в статті Валентина Бадрака "Розхитані "нерви" армії. Чому на четвертому році війни ЗСУ як і раніше не забезпечені сучасною захищеною системою зв'язку" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".