UA / RU
Підтримати ZN.ua

На Київщині почали вилучати приватні землі під будівництво Кільцевої обхідної дороги навколо Києва

Будівництво першої 18-кілометрової ділянки планується завершити за рік.

Укравтодор / Facebook

Голова Київської ОДА Василь Володін підписав перші розпорядження щодо приватних земельних ділянок, які будуть вилучені під будівництво Кільцевої обхідної дороги навколо Києва. Про це Володін розповів в інтерв'ю "KиївVласть"

"Близько двох тижнів назад підписував розпорядження по земельнім ділянкам Макарівської, Дмитрівської громад", - зазначив він.

За словами Володіна, йдеться про 18-кілометровий відрізок дороги на ділянці, яка об'єднує траси Київ-Ковель і Київ-Чоп.

На сьогодні вже оголошено пошук підрядника на указану ділянку. Крім того, Службою автомобільних доріг Київської області вже проєктується ряд інших ділянок майбутньої траси.

Як вважає Володін, жодних проблем щодо вилучення приватних земель під це будівництво виникнути не повинно.

"Щодо приватних ділянок проблем не буде, оскільки у держави є конституційне право вилучати приватну власність для суспільних потреб з відповідною компенсацією", - зазначив він.

Щодо розміру компенсації за вилучені землі, вона буде розраховуватися за нормативно-грошовою оцінкою.

"Я проводив нараду із головами громад, Службою автомобільних доріг. Йдеться про те, що викуп буде за нормативно-грошовою оцінкою, а не експертною. Є зацікавлені особи, які хочуть продати землю за космічні кошти. Але цього не буде", - зазначив він.

Як випливає з відповідей Володіна, будівництво першої ділянки планується завершити за рік.

"Є низка факторів. Спершу потрібно дочекатися результатів тендеру. Мені б, звісно, цього не хотілось, але можуть бути суди. Можуть бути інші перешкоди, які не дадуть рухатись так, як нам хотілось би. Але фізично, коли є фінансування, потужна компанія, 18 кілометрів за рік зробити можливо", — підсумував очільник Київської облдержадміністрації.

Нагадаємо, раніше було оприлюднено схему, яка дає уявлення про розташування майбутньої дороги.

Найдорожче будівництво в історії України - Кільцева обхідна дорога навколо Києва © Укравтодор / Facebook

Велика окружна дорога довкола Києва — це ідея, про яку згадують час від часу різні президенти України. Сам же проєкт розвантаження столиці від транзитного транспорту народився ще 50 років тому. Читайте про це в матеріалі Володимира Даценка - "Чому будівництво Київської окружної хочуть провести без ProZorro і чим це загрожує".