Індексі біржі Hang Seng в 3 зріс від нижньої відмітки за лютий на 20,1%. А це означає, що з технічної точки зору він у стані, коли переважає "ринок биків".
Про це сьогодні пише Rzeczpospolita, додаючи, що такий же стан речей триває в індійському Бомбеї. Там головний індекс Sensex зріс на 22,5% у порівнянні з минулорічним. Бум почався і в Тайланді, де індекс SET теж виріс на 23,5% у порівнянні з цифрами на початку року.
Тим часом, на межі буму опинилися біржі Індонезії і Тайваню. Індекс Jakarta Composite зріс на 18,5%, а Taiex - на 17,3%.
Видання пише, що азіатські біржі впродовж останнього тижня зростали на тлі глобального оптимізму, який з'явився після зменшення занепокоєння, пов'язаного з Brexit, а також через великі очікування, покладенні на центральні банки. Ця хвиля оптимізму призвела до того, що в Нью-Йорку індекс S&P 500 нещодавно побив історичний рекорд зростання, а британський FTSE 100 підійшов до межі початку буму.
"У нас покращився прибуток компаній через великий фіскальний пакет стимуляції в Японії. Процентні ставки, близькі до нуля, а також програми пом'якшування грошово-кредитної політики допомагають долати кожен макроекономічний страх. Якби акції не дорожчали в такому середовищі, це означало б, що вони вже ніколи не будуть дорожчати", - сказав стратег з компанії IG Кріс Вестон.
Нагадаємо, що 2016 рік для азіатських бірж почався з великого обвалу. Спочатку 4 січня торги на китайських біржах були припинені на один день після падіння індексу CSI 300 більш ніж на 7%. До моменту зупинки торгів індекс Shanghai Composite опустився на 6,85%, показник Shenzhen Component - на 8,16% до пункту. Зниження індексів пов'язували зі слабкими грудневими показниками з промислової активності і різким падінням курсу юаня. Це спричинило ланцюгову реакцію, яка призвела до падіння індексів і інших бірж.