На теплоелектростанціях компанії ДТЕК Ріната Ахметова проходять перевірки Держенергонагляду з метою встановлення причин збоїв роботи енергоблоків, які виводяться в ремонти. Це випливає з повідомлення на сайті ДТЕК.
"Наразі триває перевірка державними контролюючими органами ситуацій з виведенням блоків в короткочасні ремонти", - повідомляє ДТЕК.
Зокрема, перевірки тривають на Бурштинській, Придніпровській, Добротвірській, Курахівській, Запорізькій та Ладижинській ТЕС.
"По кожному випадку виведення блоків в короткочасні ремонти фахівці Держенергонагляду проводять відповідні перевірки та фіксують причини збоїв", - зазначають в ДТЕК.
"Через нестабільну роботу інших підприємств теплової генерації, ТЕС ДТЕК Енерго були змушені нести підвищене навантаження та компенсувати дефіцит електроенергії в системі", - стверджують в ДТЕК.
Нагадаємо, протягом 2021 року державна компанія "Центренерго" неодноразово повідомляла про роботу "на межі" через критичну ситуацію на ринку електричної енергії. Зокрема, "Центренерго" було змушене покривати власними потужностями виведення в ремонт енергоблоків приватних виробників, більшість з яких належало саме ДТЕК.
Так, на початку лютого поточного року в аварійний ремонт почали виходити енергоблоки ТЕС, більшість з яких належали Групі компаній ДТЕК. Тоді аномальна аварійність на ТЕС збіглася з відсутністю у них запасів палива.
На останню обставину звертав увагу, зокрема, глава правління "Укренерго" Володимир Кудрицький. Виступаючи під час Всеукраїнського Форуму "Україна 30. Платіжка" він заявив, що аномальна аварійність на енергоблоках теплових елетростанцій зросла протягом року кілька разів. При цьому, кожного разу це відбувалося на фоні очевидного незабезпечення ТЕС навіть мінімально необхідним обсягом вугілля.
2 листопада 2021 року Білорусь розпочала постачання електроенергії до енергосистеми України потужністю 500 МВт. В "Укренерго" офіційно назвали причину активації аварійної допомоги Україні з боку Білорусі та Словаччини – дефіцит потужності в Об'єднаній енергосистемі України та в "Острові Бурштинської ТЕС". При цьому фактично "Укренерго" звинуватило у ситуації ДТЕК Ахметова.
Згодом "ДТЕК Енерго" почало вимагати від "Укренерго" спростування звинувачень у зриві балансування енергосистеми.
Однак, джерела DT.UA підтвердили, що електроенергію було надано Україні, через одночасний аварійний ремонт одразу трьох енергоблоків ДТЕК, який можна розцінювати як своєрідний спосіб компанії заощадити вугілля в умовах дефіциту. Нагадаємо, станом на кінець жовтня на складах українських ТЕС та ТЕЦ накопиченого вугілля було вчетверо менше від планової кількості.