UA / RU
Підтримати ZN.ua

На Чернігівщині заборонили збирати на брухт пошкоджену військову техніку

Розпорядження видав начальник обласної військової адміністрації.

Влада Чернігівської області заборонила здавати на брухт пошкоджену або знищену військову техніку. Про це йдеться на сторінці Чернігівській ОДА у Facebook.

"На території Чернігівської області забороняється збирання, заготівля та здійснення операцій з брухтом, що утворився внаслідок знищення або пошкодження будь-якої військової техніки та її елементів", - таке розпорядження видав начальник обласної військової адміністрації В’ячеслав Чаус.

Зазначається, що це необхідно для кращого документування агресії та злочинів російських військ.

Читайте також: Україна повинна зафіксувати та задокументувати злочини РФ в Бучі та інших містах - правозахисники

Нагадаємо, російські окупанти залишають Чернігівську область, територіальні громади працюють над відновленням життєдіяльності.

Відомі факти розстрілів російськими ворогами мирного населення в окупованих частинах Чернігівської області.

Читайте також: Воєнні злочини РФ в Україні: які є можливості притягнути вище керівництво країни-агресорки до відповідальності

Україна вже ініціювала створення спеціального судового органу – міждержавного трибуналу. У ньому планують розглядати злочини агресії проти України, які вчинили вище політичне та воєнне керівництво РФ та Білорусі.

Раніше повідомлялося, що Міжнародний кримінальний суд розпочав новий етап розслідування ситуації в Україні. Команда Офісу прокурора МКС уже приїхала до України для документування та збирання доказів міжнародних злочинів на нашій території.  

Читайте також: Задокументовано майже 400 воєнних злочинів Росії в Україні – Мамедов

Також, ЄС готовий направити в Україну слідчих для документування військових злочинів Росії. ЄС створив спільну слідчу групу з Україною для збору доказів та розслідування військових злочинів та злочинів проти людяності, які скоїла Росія та російські війська. Між Євроюстом та Міжнародним кримінальним судом ведуться переговори про об'єднання зусиль та про те, щоб Суд став частиною Спільної слідчої групи".

Росіяни повномасштабним вторгненням в Україну вже вбили 161 дитину, і це лише приблизні цифри, які вдалося зафіксувати на територіях, які не захопили путінські війська.

Управління Верховного комісара ООН з прав людини (УВКПЛ) зафіксувало 3455 жертв серед цивільного населення України. І ці дані також є лише верхівкою айсбергу. Повний підрахунок загиблих мирних громадян стане можливим лише після звільнення всіх захоплених територій.