Міжнародний валютний фонд попередив країни G20 про ризики використання банками криптовалют. Про це йдеться в звіті МВФ про "Макрофінансові наслідки криптоактивів", який був наданий G-20 в лютому під час зустрічі в Індії, та оприлюднений в понеділок, 13 березня.
"Повсюдне поширення криптоактивів може призвести до втрати банками депозитів і згортання кредитування", - застерігає МВФ.
Таке попередження з'явилося через кілька днів після краху дружніх до криптовалют банків Signature Bank, Silicon Valley Bank (SVB) і Silvergate Bank.
Як пояснюють в МВФ, широке поширення криптовалют пов’язане з ризиками для ефективності грошово-кредитної політики, управління обмінним курсом і заходами з управління потоками капіталу, а також фіскальної стійкості.
Крім того, можуть знадобитися зміни в резервних фондах центральних банків і глобальної мережі фінансової безпеки, що призведе до потенційної нестабільності.
У звіті також ідеться "помітні ризики" технологій, які застосовують криптоактиви, і які державний сектор може використовувати для досягнення своїх політичних цілей.
Нагадаємо, за підсумками зустрічі в Індії G20 ухвалила рішення про розроблення глобальних правил щодо криптовалют на основі ще не підготовленого зведеного документа МВФ і Ради з фінансової стабільності (FSB).
Нагадаємо також, в Україні дослідження показало, що криптовалюта популярна переважно у молоді до 24 років. Справу з криптовалютами та блокчейном в Україні на сьогодні мали, за різними дослідженнями, від 5 до 12 відсотків населення.
У липні минулого року Державна служба фінансового моніторингу України опублікувала "Огляд законодавства щодо регулювання віртуальних активів" на основі аналізу використання криптовалют в 24 країнах, включаючи Україну. У звіті, зокрема, застерігалося, що в Україні високий ризик незаконного використання криптовалют.
У лютому 2022 року Верховна Рада України ухвалила із пропозиціями президента закон №3637 "Про віртуальні активи".
Про те, що регулює закон "Про віртуальні активи" та який вплив він надасть, читайте у статті Ірини Кравченко та Катерини Чечуліної "Закон про віртуальні активи: допомога чи перешкода?"