UA / RU
Підтримати ZN.ua

МВФ розгляне "українське питання" 16 грудня

Директори розглянуть пост-фактум оцінку програми stand by 2010 року, а також обговорять консультації з Україною. Як заявили раніше у МВФ, це необхідно "для досягнення такої досить амбітної політики, яка могла б вирішити проблеми України".

Засідання ради директорів Міжнародного валютного фонду (МВФ) для обговорення консультацій з Україною за статтею IV (зобов'язання щодо валютного режиму) і першого пост-програмного моніторингу заплановано на 16 грудня цього року.

Згідно з інформацією на сайті фонду, директори також розглянуть пост-фактум оцінку програми stand by 2010 року.

Питання нових проектів для України на порядку денному відсутні.

Як відомо, місія МВФ 18-19 листопада провела у Києві дискусії з пост-фактум оцінки програми stand by 2010 року. "Подальші технічні консультації між представниками МВФ і владою тривають для досягнення такої досить амбітної політики, яка могла б вирішити проблеми України", - сказав наприкінці листопада директор департаменту зовнішніх зв'язків МВФ Геррі Райс (Gerry Rice).

Він нагадав, що попередня місія Фонду працювала в Україні у другій половині жовтня у рамках консультацій за статтею IV (зобов'язання щодо валютного режиму) і, додатково, першого пост-програмного моніторингу. Представник МВФ додав, що ця місія підкреслила необхідність значного прогресу у всіх ключових галузях економічної політики.

Прем'єр Микола Азаров розкритикував вимоги МВФ за їхню жорсткість при обговоренні можливості надання нових кредитів. За його словами, мова йде фактично про рефінансування кредиту самого МВФ, отриманого за програмою stand by 2010 року.

"Умови: підвищення тарифів на газ і опалення для населення приблизно на 40%; зобов'язання заморожування базової заробітної платні, мінімальної заробітної платні, загальної заробітної платні на поточному рівні; істотне скорочення витрат на бюджетні цілі, зниження субсидій в енергетиці; поступове згортання звільнення від ПДВ для сільського господарства та інших галузей", - сказав прем'єр.

Інші представники уряду зазначили, що такі жорсткі умови стали однією з причин, через які Кабінет міністрів вирішив призупинити процес підготовки до підписання угоди про асоціацію з ЄС, яке було заплановано на 28-29 листопада у Вільнюсі. За їхніми словами, в уряді розраховували, що ЄС зможе вплинути на Фонд, щоб пом'якшити їх, компенсуючи, таким чином, втрати України від тиску Росії.

У той же час, як заявив в інтерв'ю ZN.UA постійний представник МВФ в Україні Жером Ваше, умови Фонду не є настільки жорсткими і не вимагають від уряду одномоментного підвищення відразу на 40% тарифів на газ для населення. Більше того, рекомендації МВФ передбачають обов'язкові компенсатори такого підвищення.

Детальніше читайте в інтерв'ю Юрія Сколотяного з Жеромом Ваше "МВФ готовий надати підтримку економічним реформам в Україні" у свіжому номері "Дзеркала тижня. Україна". !zn