UA / RU
Підтримати ZN.ua

МВФ не підтримує створення фінансової поліції

Місію і МВФ в цілому мало цікавить тактика уряду щодо формування репресивного апарату з метою збільшення збору податків і зборів. МВФ цікавлять насамперед макропоказники і стабільність ринку.

За підсумками переговорів місії МВФ з українським урядом, Фонд на навряд чи підтримає ідею створення фінансової поліції для скорочення "витоку" бюджетних надходжень, - вважають опитані ZN.UA експерти. "Місію і МВФ в цілому мало цікавить тактика уряду щодо формування репресивного апарату з метою збільшення збору податків і зборів. МВФ цікавлять насамперед макропоказники і стабільність ринку. Саме тому фонд традиційно відштовхується від цільових орієнтирів. Сама по собі фінполіція не є прямим інструментом економічної стабільності. Більш того, в умовах високого рівня корупції, очевидно, очікуваного ефекту вона не дасть", - говорить Анатолій Баронін.

Нагадаємо, Банкова сьогодні намагається представити фінансову поліцію компенсатором зниження податків, - службою, яка повинна взяти під свій контроль розслідування економічних злочинів, і консолідувати право на перевірки бізнесу під крилом президента.

"Однак суть нововведення в іншому: наповнення дефіциту бюджету через пресинг платників податків - це свідчення розвитку тоталітарних інстинктів влади, яка хоче отримати в своє розпорядження більше інструментів тиску на бізнес", - говорить президент центру Економічного розвитку Олександр Пасхавер.

Докладніше про перипетії переговорів між Україною і МВФ читайте в матеріалі Олександра Дубинського "Україна і МВФ: мильна опера без розвитку сюжету". !zn

Читайте також:

Експерти застерігають уряд від спроб скоротити дефіцит бюджету тиском на бізнес

Близький до Банкової політолог анонсує антикорупційні рейди

МВС більше не зможе проводити перевірки підприємців

Підпорядкування фінансової поліції Януковичу суперечить Конституції