Фахівці Міжнародного валютного фонду (МВФ) прийшли до попереднього висновку, що $ 3 млрд боргу України перед Росією, оформлених у вигляді єврооблігацій, слід розглядати як офіційний, а не комерційний борг, пише агентство Bloomberg з посиланням на джерело, знайоме з ситуацією.
Статус цих єврооблігацій ще підлягає затвердженню виконавчою радою МВФ.
Визнання "російського" боргу офіційним, як на цьому завжди наполягала РФ, дозволить виключити їх з числа тих єврооблігацій, що підлягають реструктуризації.
Раніше Москва відмовилася від участі в переговорах про реструктуризацію, наполягаючи на погашенні облігацій у передбачені терміни - у грудні 2015 року. Напередодні 22 червня Україна вчасно розрахувалася з РФ за цим боргом.
Сама Україна розглядає єврооблігації на $ 3 млрд як будь-які інші українські єврооблігації, відзначаючи, що вони також повинні бути включені в переговори про реструктуризацію.
У той же час, пише Bloomberg, якщо МВФ визнає "офіційний" статус $ 3 млрд боргу України перед РФ, це буде означати, що приватним кредиторам, найімовірніше, доведеться нести ще більші втрати.
Згідно з домовленостями з МВФ, Київ повинен заощадити понад $ 15 млрд за 4 роки, у тому числі в нинішньому році - $ 5,2 млрд. Зараз Мінфін наполягає на списання приблизно 40% основної суми боргу, сказав обізнане джерело. Кредитори, в свою чергу, наполягають, що скорочення основної суми боргу не потрібно.
МВФ вирішив приєднатися до переговорів Києва і комітету кредиторів. Імовірно, тристороння зустріч пройде на цьому тижні, але дата ще не визначена.
Випущені в грудні 2013 року "російські" єврооблігації на адресу Фонду національного добробуту РФ на суму $ 3 млрд підлягають погашенню у грудні 2015 року.
Питання про статус російського боргу важливе, так як правила МВФ забороняють фонду кредитувати країни, що оголосили дефолт за кредитом в офіційному секторі. Разом з тим, МВФ продовжить кредитувати Україну, навіть якщо буде введений мораторій на виплату за приватним боргом., тобто, фактично, оголошено технічний дефолт.