UA / RU
Підтримати ZN.ua

МВФ готовий кредитувати Україну навіть у разі провалу переговорів з іншими кредиторами

Фонд продовжить кредитувати українську економіку за умови виконання зобов'язань перед МВФ.

Головною вимогою МВФ залишається виконання зобов'язань України перед Фондом, тому, навіть якщо Україна не досягне домовленостей щодо реструктуризації боргів перед приватними кредиторами, Фонд все одно має можливість продовжити кредитувати українську економіку, заявив заступник директора-розпорядника Фонду Девід Ліптон, передає Bloomberg.

"У Фонда є можливості кредитування держав-членів, які мають проблеми з приватними кредиторами, але при цьому виконують свої зобов'язання перед нами. Так ми рухаємося вперед", - сказав Ліптон.

Таким чином, Україна зможе отримати другий кредитний транш від МВФ навіть у разі провалу переговорів з кредиторами. Така позиція МВФ пояснюється тим, що Фонд є вкрай найважливішим джерелом фінансування для України, і не хоче урізати "життєво важливе джерело коштів" в той час, як країна бореться з наслідками економічної кризи і конфліктом в Донбасі.

Міністр фінансів Наталія Яресько висловила надію, що боргові переговори будуть вирішені в "розумний строк".

Міністерство фінансів готове йти на компроміс в межах параметрів критеріїв, встановлених МВФ, до тих пір, як угоди, не передбачають використання резервів центрального банку для оплати боргу, заявила Яресько, яка перебуває з візитом у Вашингтоні.

В останньому інтерв'ю ZN.UA, яке вийшло 5 червня, Яресько заявила, що Києву і кредиторам вдалося домогтися "значного прогресу" в переговорах про реструктуризацію держборгу України.

Раніше МВФ заявляв, продовжить кредитувати економіку України лише після реструктуризації держборгу.

У березні МВФ схвалив програму кредитування української економіки обсягом 17,5 млрд доларів строком на 4 роки. У травні в Києві працювала місія МВФ, яка контролювала виконання програми. Доповідь місії буде в червні розглянута на засіданні Ради директорів Фонду. На цьому засіданні також буде вирішено питання про виділення Україні другого траншу обсягом 1,7 млрд доларів. Перший транш обсягом 5 млрд доларів Україна отримала у березні.

Одним з пунктів програми МВФ є реструктуризація частини державного боргу в обсязі близько 23 млрд доларів.

Кабмін постановив, що співвідношення державного боргу до ВВП не повинно перевищити позначку в 71% до 2020 року, а боргове фінансування бюджету - не більше 10% ВВП. Реструктуризація торкнеться зовнішніх боргів, що виникли до 28 лютого 2014 року, і буде включати частину зовнішнього боргу України, гарантовані державою зовнішні борги і квазісуверенні борги - єврооблігації державних банків, "Укрзалізниці", міста Києва.

У випадку, якщо домовленості не будуть досягнуті, уряд може ввести мораторій на виплату частини боргів.