Невизначеність з парламентською коаліцією і урядом, а також дострокові вибори у Верховну Раду, можуть вплинути на поточне співробітництво України з Міжнародним валютним фондом (МВФ), вважає представник президента в Кабінеті міністрів Андрій Герус.
"МВФ хоче розуміти, хто буде урядом, хто буде коаліцією, з ким буде вестися подальша співпраця - все-таки горизонт співпраці більше, ніж місяць-два", - зазначив Герус.
"Думаю, вони зараз будуть проводити якісь зустрічі та консультації. А через два місяці будуть оновлювати ситуацію за підсумками виборів і нового уряду", - додав він.
Представник президента відкинув припущення, що на стан співробітництва з Фондом могли вплинути якісь недавні кадрові призначення.
Нагадаємо, що вчора в Україні почала роботу місія МВФ. Фонд повинен оцінити українські реформи, які уряд зобов'язаний провести в рамках програми співпраці. За результатами оцінки МВФ вирішить, чи надавати Україні черговий транш.
У дослідженні JP Morgan зазначалося, що сфокусованість української влади на майбутніх парламентських виборах не дозволить країні виконати умови МВФ в 2019 році, а значить, і отримати транш за програмою stand-by.
У МВФ назвали перелік реформ, необхідних для виконання в Україні. Це земельна реформа, приватизація держпідприємств, анулювання контролю цін на газ, реформа податкової та митної служб.
Очікувалося, що місія МВФ приїде до Києва з робочим візитом у травні. Місія буде проводити ревю програми. За результатами перегляду програми stand-by в травні і листопаді очікується надходження двох траншів по $ 1,3 млрд кожен.