Після декількох місяців балансування на межі дефолту, Росія нарешті опинилася лише за кілька годин від драматичного моменту у фінансовій битві, яку США та інші країни вели проти Кремля через його вторгнення в Україну. Про це повідомляє Bloomberg.
Пільговий період, який стосувався платежів за облігаціями на суму близько 100 мільйонів доларів, і які не відбулися внаслідок блокування широкомасштабними санкціями, закінчується в неділю ввечері.
Якщо інвестори не матимуть своїх грошей до кінцевого терміну, то в понеділок вранці відбудеться "подія дефолту", згідно з положеннями, зафіксованими в умовах облігацій.
"Тепер питання в тому, що буде далі, оскільки ринки стикаються з унікальним сценарієм дефолтного позичальника, який має готовність і ресурси платити, але не може", - пише Bloomberg.
Наразі дефолт дасть початок значною мірою символічному розвитку подій, враховуючи, що Росія вже є економічним, фінансовим та політичним ізгоєм у більшості країн світу.
"Оголошення дефолту - це символічна подія. Російський уряд вже втратив можливість випустити борг, номінований у доларах. Вже станом на зараз Росія не може запозичувати у більшості зарубіжних країн", - прокоментував подію економіст Науково-дослідного інституту Номури в Токіо Такахіде Кіучі.
Але дефолт продемонструє, як США, Європа та інші "закрутили гвинти" Росії, з моменту початку її вторгнення в Україну лютому, щоб зробити для РФ неможливим ведення нормального фінансового бізнесу.
Крім того, для Росії це ознаменує перший закордонний дефолт з моменту більшовицької відмови від боргів епохи царизму в 1918 році.
При цьому, великі рейтингові агентства, як правило, видають декларацію про дефолт за замовчуванням. І ніяких несподіванок тут не буде.
Щоправда, можна очікувати, що власники облігацій захочуть зробити власну заяву, і на цьому етапі це може виявитися найбільшою інтригою очікуваної події.
Так, власники облігацій можуть захотіти свідомо відтягувати цей момент, зайнявши очікувальну позицію, спостерігаючи за тим, в який бік розвиватиметься війна в Україні, а також рівень санкцій, що запроваджуються проти Росії. Така тактика може бути вигідна, оскільки власники облігацій все ще можуть сподіватися отримати шанс повернути свої гроші або хоча б частину з них.
Нагадаємо, країна-агресорка підійшла до дефолту дуже близько ще на початку цього року. Але кілька разів в останню хвилину їй вдавалося уникнути дефолту, змінивши спосіб оплати.
Проте ця можливість була закрита у травні - всього за кілька днів до того, як повинні були відбутися платежі на указані 100 мільйонів доларів. США закрили санкційну лазівку, яка дозволила американським інвесторам отримувати виплати за суверенними облігаціями.
"Дефолт Росії. Що це означає?", - читайте про це у матеріалі Юлії Самаєвої для ZN.UA. Більшість країн регулярно беруть позички, але вони намагаються уникати суверенних дефолтів, тому що потім важко знайти охочих давати гроші у борг. Тому кожен суверенний дефолт – подія неабияка.