Росія може отримувати більше доходів від торгівлі нафтою та газом, ніж до вторгнення в Україну, оскільки глобальне підвищення цін компенсує вплив санкцій Заходу.
Про це повідомив законодавцям США радник Держдепу з енергетичної безпеки Амос Хохштейн, передає Reuters.
"Я не можу цього заперечувати", - сказав Хохштейн підкомітету Сенату з питань Європи та регіонального співробітництва у сфері безпеки у відповідь на запитання, чи Москва заробляє більше грошей на продажах сирої нафти і газу, ніж за пару місяців до початку війни.
Хохштейн сказав, що глобальне зростання попиту на нафту з боку споживачів, що вийшли з пандемії COVID-19, було "набагато більшим, ніж передбачалося". Крім того, Росія наростила продаж нафти іншим покупцям, зокрема Китаю та Індії.
Хохштейн сказав, що він попросив індійських чиновників не купувати надто багато російської нафти і сказав їм, що Сполучені Штати не можуть заборонити закупівлю нафти, оскільки не вводили вторинних санкцій щодо цих продажів. Хохштейн сказав, що вважає, що існує "стеля" щодо того, скільки нафти Індія купуватиме у Росії, але не надала подробиць.
Відповідаючи на запитання про його погляд на запровадження вторинних санкцій проти таких країн, як Індія, Хохштейн сказав, що найважливішим є скорочення доходів Росії, одночасно пом'якшуючи вплив зростання цін на пальне в країні та на союзників.
Хохштейн високо оцінив нові санкції ЄС, спрямовані на страхування вантажів із російською нафтою. "Ми хотіли б побачити, як ми можемо використати ці санкції, щоб вплинути на широкий ринок за межами США та Європи, щоб... ніхто не наживався".