«Обговорюємо це питання. Але, напевно, будемо дивитися, як можна тут вчинити».
Також він зазначив, що Україна не може розривати контракт на постачання газу в односторонньому порядку.
«Сторони за будь-яких обставин повинні виконувати контрактні зобов'язання. Треба дуже уважно і обережно ставитися до таких речей як розірвання. У кожному разі, є такі механізми як переговорний процес, арбітражний процес», - додав віце-прем'єр.
За його словами, вартість газопроводу «Північний потік» (Nord Stream) становить 8,8 млрд євро з урахуванням відсотків.
Віце-прем'єр РФ Сєчін пригрозив Києву третьою ниткою «Північного потоку».
Як повідомлялося, 5 вересня В.Путін заявив, що заповнення першої нитки трубопроводу «Північний потік» дозволить Росії «піти від диктату транзитних держав».
Нагадаємо, як раніше заявляв директор енергетичних програм центру НОМОС Михайло Гончар, навіть якщо вдасться реалізувати всі проекти - і «Північний потік», і «Південний», і Nabuccо, - то переважне становище в умовах конкуренції газових постачань отримає той маршрут, який буде гарантуватимінімальні витрати - а це буде український маршрут.
25 травня голова ВАТ «Газпром» Олексій Міллер заявив, що із запуском «Північного потоку» і «Південного потоку» може скоротитися транзит газу по Україні на 60 млрд кубометрів на рік.
Раніше експерт Центру Разумкова Володимир Омельченко зазначав, що після будівництва першої і другої черг «Північного потоку» обсяги транзиту газу по території України можуть скоротитися із сьогоднішніх 100 млрд до 70-80млрд кубометрів на рік. При цьому у свої оцінки експерт не закладав запуск «Південного потоку», бо не вірить у реальність його будівництва. На думку В.Омельченка, шанси запуску «Південного потоку» складають лише 40%.Україна сподівається, що Євросоюз підтримає конкуруючий проект Nabucco.