Будівництво так званої стіни на кордоні України з Білоруссю та РФ коштуватиме 17 млрд грн, заявив глава Міністерства внутрішніх справ Денис Монастирський. Він закликав парламент передбачити ці гроші у держбюджеті на 2022 рік.
«Ми повинні з вами чітко визначити та закласти до державного бюджету наступного року необхідні кошти на будівництво державного кордону у двох критично важливих ділянках – з Російською Федерацією та з Республікою Білорусь... Фактично на сьогоднішній день така робота з інженерного облаштування сучасного українського кордону оцінюється та коштуватиме близько 17 млрд грн... Я звернуся до вас, шановні колеги, щоб у бюджеті на 2022 рік, а незабаром буде друге читання цього документа, ви передбачили необхідні кошти для облаштування державного кордону», – заявив Монастирський під час години запитань до уряду у Верховній Раді.
За словами міністра, загальна протяжність відповідної ділянки кордону з Росією сушею становить 1505 км, а з Білоруссю – 1084 км.
Раніше у МВС повідомляли, що будівництво стіни на кордоні з Білоруссю коштуватиме 7 млрд грн. При цьому між Україною та Білоруссю з 2020 року діє угода про реадмісію. Згідно з нею, нелегальних мігрантів, які потрапили в одну з країн з території іншої, повинні повернути назад. А сторона, з якої вони прийшли, має прийняти мігрантів назад.
Раніше Монастирський заявив, що у зв'язку з погіршенням ситуації з міграційною кризою та російською агресією Україна хоче збудувати на кордоні з Білоруссю та Росією стіну. Щоправда, з початку тимчасової окупації Криму та початком російської агресії на Донбасі вже розпочалося будівництво стіни на кордоні з РФ. Однак цей проект досі не завершено.
Україна відправила на кордон з Білоруссю 8,5 тисяч поліцейських, нацгвардійців і прикордонників, щоб запобігти ймовірному набігу мігрантів.
У Раді нацбезпеки та оборони побоюються провокацій на українсько-білоруському кордоні. У свою чергу, в МВС не виключають, що РФ спробує пропустити в Україну через кордон з Білоруссю велику кількість нелегальних мігрантів.
Про те, що відбувається на кордоні і як Польща вирішуватиме міграційну кризу, читайте у статті Олександра Шевченка «Лукашенко проти Європи: кривава гра на витривалість».