Пандемія коронавірусу COVID-19 коштуватиме світу майже 30 трильйонів доларів втраченого валового внутрішнього продукту (ВВП), прогнозують експерти Міжнародного валютного фонду.
«Протягом наступних п'яти років криза, за наявними оцінками, може коштуватиме 28 трлн доларів втраченого ВВП», - зявила директор-розпорядник МВФ Крісталіна Георгієва на відкритті осінніх зустрічей зі Світовим банком.
За її словами, вже зараз фонд розглядає варіанти подальшого налаштування інструментів кредитування, щоб підтримати нужденні країни.
«У нас як і раніше є значні ресурси з нашого кредитного потенціалу в 1 трильйон доларів, щоб підтримати країни-члени», - цитує Георгієву «РБК-Україна».
Фонд призупинив виплату боргу для найбідніших країн-членів і мобілізував 21 млрд доларів для кредитування на безвідсотковій основі. На сьогодні фінансування надано 81 державі.
У квітні експерти фінансового холдингу JPMorgan Chase підрахували, що збитки світової економіки через коронакризу можуть сягнути 5,5 трлн доларів за два роки.
«Світ занурюється в найглибшу рецесію в мирний час з 1930-х років, оскільки уряди багатьох країн вимагали закрити приватний бізнес і наказали людям сидіти вдома», - відзначали вони.
За їхніми прогнозами, світовий ВВП повернеться до своїх докризових показників не раніше 2022 року.
Як пише редакторка відділу економіки ZN.UA Юлія Самаєва, забагато проблем накопичилося як в світовій економіці, так і в українській, щоб пройти «коронакризку» з мінімальними втратами. Все було погано і до карантину, він просто погіршить ситуацію. Докладніше про наслідки пандемії для України та світу читайте в її матеріалі «День песця»