UA / RU
Підтримати ZN.ua

Місія Євросоюзу оцінить готовність України до інтеграції з єдиним цифровим ринком ЄС

Відбулася зустріч радника президента Михайла Федорова з оціночною місією ЄС.

В Україні почала працювати оціночна місія Європейського союзу, яка має визначити готовність телекомунікаційної сфери країни до інтеграції з єдиним цифровим ринком ЄС. Як повідомляють в Офісі президента (ОП), відбулася зустріч радника глави України Михайла Федорова з місією ЄС за участі представників DG Connect Єврокомісії.

"Ми хочемо та готові швидко виконати всі умови, щоб стати частиною ініціативи ЄС зі створення єдиного цифрового ринку. Для України це – надпотужні цифрові та економічні перспективи", – заявив Федоров.

В ОП зазначають, що стратегія Digital Single Market (DSM) наразі успішно реалізується у Європі. Європейські експерти вважають, що єдиний цифровий ринок може принести Європі додаткові 415 мільярдів євро щороку й створити сотні тисяч робочих місць.

Вказується, що під час зустрічі особливу увагу приділили захисту даних, конфіденційності та кібербезпеці, включно з питанням керування Інтернетом. Федоров заявив, що законопроєкт "Про електронні комунікації" внесли до переліку пріоритетних для першочергового розгляду та ухвалення й депутати з майбутнього комітету цифрових трансформацій зараз активно працюють над ним.

Своєю чергою, представники місії акцентували на необхідності забезпечення незалежності та спроможності регулятора у сфері телекомунікацій.

Нагадаємо, що президент Володимир Зеленський заявив про те, що Україна за п'ять років повинна приєднатися до цифрового ринку Європи.

У своїй статті для DT.UA радник міністра закордонних справ Тарас Качка пише, що крім реалізації наявної програми інтеграції, передбаченої Угодою про асоціацію з ЄС, Україні необхідно наближатися до ЄС і в нових ініціативах. Головне в цьому - не так логіка "наздогнати і перегнати", як прийти до належного рівня синхронізації у ключових політиках ЄС. Наприклад, ринок електронних комунікацій ЄС, до якого Україна може інтегруватись на основі додатку XVII УА. Нам потрібно не лише виконати вимоги, передбачені додатком, а й одночасно з ЄС працювати над пріоритетами Єдиного цифрового ринку ЄС - щодо посилення захисту персональних даних та інших прав споживачів цифрових послуг. Детальніше читайте у матеріалі "Україна 2028 - європейська держава, інтегрована в ЄС" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".