UA / RU
Підтримати ZN.ua

Місцева влада почала переглядати тарифи для населення – Гончарук

Прем'єр закликав міста приєднатися до ініціативи щодо зниження сум у платіжках.

Черкаси, Житомир, Кривий Ріг, Обухів та багато інших міст переглядають тарифи для населення на тепло. Зокрема в Кропивницькому в платіжках суми вже менші ніж на 28,7% від рівня, який був раніше. Про це повідомив прем'єр-міністр України Олексій Гончарук у своєму каналі в Telegram.

Гончарук закликаю всіх представників влади на місцях активно долучатися до процесу скорочення тарифів.

Нагадаємо, що президент Володимир Зеленський заявив, що ціни на газ знизились майже на 30%, але тарифи не зменшились. Уряду було доручено розробити механізми, які забезпечать "справедливі тарифи".

Прем'єр-міністр Олексій Гончарук у свою чергу заявив, що у влади на місцях є всі механізми для того, щоб знизити вартість тепла в платіжках. Та додав, що шляхом теплоізоляції розміри платіжок за комунальні послуги можна буде знизити на 30%.

Читайте також: Сумарні тарифи за ЖКП з 2014 року зростають із подвоєною швидкістю – експерт

Нагадаємо, що близько 14% українців витрачають на оплату послуг ЖКГ більше половини доходу сім'ї. У порівнянні з 2015 роком частка тих домогосподарств зросла більш, ніж вдвічі – з 6% до 14%.

Новая влада, судячи з усього, не збирається виконувати одну зі своїх передвиборних обіцянок – знижувати тарифи. Більш того, за півроку її правління ці тарифи тільки зросли – а особливо сильно вдарила по кишені українців передача тарифних питань в руки місцевої влади, пише у своїй статті для ZN.UA Роман Якель.

Раніше уряд України схвалив гарантовану ціну на газ для населення на зиму 2019-2020 рр. в розмірі 8 грн/куб. м. Це означає, що ціна на газ в платіжках буде з розрахунку 8 грн/ кб.м. на весь опалювальний період. Перехід на програму – добровільний і абоненти також можуть від неї відмовитися. У разі, якщо нового контракту на транзит газу через Україну не буде, то ціна на газ у країні зросте.

Детальніше про проблеми зростання тарифів на комунальні послуги в Україні та можливих наслідків їх абсолютно неконтрольованого зростання читайте в матеріалі Романа Якеля "Тарифна біда!" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".