UA / RU
Підтримати ZN.ua

Мирне врегулювання суперечки щодо "боргу Януковича" обернулося б прийняттям Україною позиції РФ – юристи

Мирова угода з РФ може бути розцінена як ознака слабкості України.

Врегулювання суперечки між Україною та Росією щодо "боргу Януковича" в досудовому порядку, найімовірніше завершилося б беззаперечним прийняттям Україною позиції РФ, вважають адвокат Ірина Назарова та Юрист Дмитро Доненко з юридичної фірми ENGARDE.

Думку фахівців наводить у своїй статті для DT.UA Юлія Самаєва. За її словами, в даному випадку досудове врегулювання, що передбачало домовленості про реструктуризацію позики, нехай навіть на дуже вигідних умовах, обернулося б для України набагато більшими втратами, ніж програш справи в суді.

"Мирне врегулювання цього питання було б швидше неможливим. Причому йдеться не про економічну природу рішення, а про політичну. У поточних обставинах рішення про мирову угоду з РФ може бути розцінено як слабкість України відносно РФ. На момент виникнення спору РФ почувалася значно впевненішою, ніж тепер, як в економічному, так і в політичному плані. Тому врегулювання суперечки на досудовому етапі, скоріш за все, означало б беззастережне прийняття Україною позиції РФ", - зазначили Назарова та Доненко.

Самаєва вказує, що позиція, яку зайняло Міністерство фінансів (довести справу до суду), виявилася найбільш вигідною для країни.

"Виходить, що позиція, яку свідомо або під впливом обставин зайняв український Мінфін, - судиться й програти, нині найвигідніша для країни, з економічного погляду. Звичайно, ми зазнаємо серйозних репутаційних втрат, укотре ставши ненадійним позичальником, але інвестори не сліпі й бачать, що небажання України виплачувати РФ "борг Януковича" цілком виправдане", - підсумовує автор.

Читайте також: Держборг США за президентів: суми і відсотки

Нагадаємо, 18 січня Високий суд Лондона почав розгляд суперечки між Росією та Україною про євробонди на $ 3 мільярди, виданих в кінці 2013 року Віктору Януковичу.

У березні 2016 року Росія подала проти України позов до Високого суду Лондона з вимогою виплатити 3,137 мільярдів доларів за облігаціями, розміщеними в 2013 році. У липні Росіяподала у Високий суд Лондона клопотання про винесення рішення щодо спору в прискореному порядку.

У вересні Рада директорів МВФ визнав добросовісною позицію України щодо боргу перед Росією на 3 млрд доларів.

Детальніше про перспективи розгляду щодо "боргу Януковича" у Високому суді Лондона читайте в статті Юлії Самаєвої "Виграшна поразка" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".