UA / RU
Підтримати ZN.ua

Міноборони знову заявляє про спроби заблокувати закупівлі харчування для ЗСУ

Скандали зі зривом постачанням продуктів харчування для ЗСУ виникають з дивною сталістю. 

ТОВ "Українська компанія "Торг-Інвест" подала кілька десятків надуманих скарг та позовів до Міністерства оборони України, чим фактично намагається блокувати закупівлі харчування для Збройних Сил України. Про це повідомляє пресслужба міністерства.

"Фахівці юридичної служби Міноборони переконані, що дії "Торг-Інвест" спрямовані на блокування процедур закупівель з організації харчування і можуть свідчити про зловживання своїми правами та кваліфікуватись як вчинення злочину, передбаченого статтею 114-1 Кримінального кодексу України, а саме – перешкоджання законній діяльності ЗС України в особливий період, та призвести до зриву організації харчування особового складу Збройних Сил України", - йдеться в повідомленні.

Зазначається, що зазначена компанія подала до Антимонопольного комітету України та суду понад 25 надуманих скарг та позовів, предметом яких є оскарження умов оголошення про проведення процедур закупівель та умов договорів.

Наразі в судах компанія намагається оскаржити 12 процедур закупівель послуг з організації харчування особового складу Збройних Сил на 2022-й рік.

"При цьому, варто зауважити, що ТОВ "Торг-Інвест" навіть не подала у своїй тендерній пропозиції жодного документу, які були передбачені в оголошенні Міноборони. Згадане товариство фактично продемонструвало відсутність справжніх намірів із забезпечення харчування особового складу українського війська", - звертають увагу в Міноборони.

Міністерство також наголошує, що в умовах особливого періоду і відкритої збройної агресії РФ питання гарантованого забезпечення харчування особового складу Збройних Сил не може бути предметом комерційних оборудок і будь-яких маніпуляцій.

Нагадаємо, раніше в Міноборони розповіли про вимоги до постачальників продуктів харчування для військових. Тендерні умови були прописані так, щоб убезпечити Міноборони від потенційної загрози зриву організації харчування у ЗСУ.

У березні 2020 року Міноборони також мало форс-мажорну ситуацію, коли за кілька днів до набрання чинності договорів, компанія, яка брала участь у поставках, відмовилася надавати свої послуги. Тоді Міноборони вийшло з ситуації, переуклавши договори, що діяли з 2018 року.

А в квітні 2021 року Міністерство оборони виграло суд у скандально відомої зривами постачання харчів до військових частин компанії "Преміум компані". 

Скандали зі зривом постачанням продуктів харчування для ЗСУ виникають з дивною сталістю.