Міністерство оборони на майданчиках знищеної в ході бойових дій військової техніки силами ЗСУ знайшло 100 кг золота, 1900 кг срібла та 25 кг платини. Про це розказав начальник Управління відчуження та утилізації надлишкового військового майна полковник Олег Коваль.
Зазначається, що дорогоцінні метали переробляють спеціалізовані приватні переробні підприємства. За сім місяців поточного року Міноборони отримало від такої переробки 24,7 млн грн. До кінця року планується отримати ще не менше ніж 18 млн грн.
Гроші від продажу дорогоцінних металів розподіляються відповідно до нормативів НБУ: 80% золота та платинових металів іде до бюджету, 20% – до спеціального фонду Міноборони для забезпечення потреб ЗСУ. Для срібла пропорція становить 50 на 50.
Закупівельні ціни на дорогоцінні метали в Україні станом на середину серпня 2024 року встановлені на такому рівні:
- золото – 3245,51 грн за грам;
- срібло – 36,58 грн за грам;
- платина – 1232,22 грн за грам.
Нагадаємо, весною ціни на золото обновили всі мислимі й немислимі рекорди, легко пробивши психологічний бар'єр у 2400 дол. за тройську унцію, і надалі підвищуються на тлі посилення геополітичної напруженості. Про це читайте у статті "Золота лихоманка щойно стартувала — як заробити?"