UA / RU
Підтримати ZN.ua

Мінкульт погано контролював виділені з бюджету гроші на театри

Невпорядкованість надання театрами платних послуг створює умови для втрати ними власних доходів.

Завдяки виділеним з бюджету коштам, направленим національним театрам у Києві на постановку нових вистав, проведення мистецьких загальнодержавних заходів і розвиток театрального мистецтва, у 2012 році вдалося залучити на 65 тис. глядачів більше, ніж у попередньому році.

До такого висновку прийшла Колегія Рахункової палати (РП) за результатами проведеного аудиту ефективності використання коштів держбюджету, виділених Міністерству культури України для забезпечення діяльності національних театрів, розташованих у Києві.

"Однак Мінкультури як головний розпорядник цих коштів не здійснювало належного контролю за їхнім використанням", - відзначає Рахункова палата.

- За роки незалежності українці стали набагато рідше відвідувати театри і музеї

Зокрема, відомство не забезпечило належного виконання держзамовлення на створення нових вистав: фактично у 2011 році з передбачених держзамовленням чотирьох вистав створені тільки три.

"Прикладом може служити постановка Національною оперою балету "Каприси", на яку було використано 422 тис. грн. бюджетних коштів. У репертуар театру балет включено на 2011-2012 роки та I квартал 2013 року тільки 6 разів, при цьому наповнюваність залу під час подання склала коли 45%, а інколи і взагалі 29%. Загальна сума касових зборів - 261 тис. грн, що менше половини аншлагових зборів. Наведені цифри свідчать про неефективно використані бюджетні кошти, направлені на постановку "Каприсів", - йдеться в повідомленні РП.

Окрім того, ризики неекономного використання коштів також існують через нормативну невизначеність умов оплати праці артистів національних академічних театрів, які є державними підприємствами (театр Опери та балету ім.Тараса Шевченка, театр ім.Івана Франка, театр ім.Лесі Українки). А невпорядкованість надання платних послуг створює умови для втрати власних доходів цих театрів.

"В умовах недосконалого нормативно-правового та організаційного забезпечення використані неефективно 0,7 млн грн, з порушенням чинного законодавства - 2,5 млн грн", - зазначають у Рахунковій палаті.

Нагадаємо, як повідомлялося, за роки Незалежності українці стали рідше ходити до театрів і музеїв. Так, якщо в 1990 році театри відвідали 17,6 млн осіб за даними Держстату, то в 2012 - лише 6,7 млн. Втім, порівняно з 1998-2000 роками кількість театралів трохи збільшилася - у той період був зафіксований найменший інтерес до театрів (5,6 - 5,7 млн осіб за рік). !zn

Читайте також:

Син Януковича закликав Мінкульт не допустити знищення "Київ Модерн-балету"

Раду Поклітару закриває свій театр у Києві і їде до Сочі режисерувати Олімпіаду

Дениса Матвієнка після скандального відходу з Національної опери запрошено у Большой театр