Міністр фінансів Олександр Данилюк вважає, що податкові пільги для аграріїв потрібно скасувати, так як цей інструментарій, на його думку, неефективний.
Про це він заявив в інтерв'ю DT.UA.
"Я категорично проти будь-яких податкових пільг. Бо пільгами завжди зловживають. Цей інструментарій - неефективний і неправильний", - зазначив він.
У той же час, на його думку, Україна поки не готова до скасування спрощеної системи оподаткування.
"Нам, навпаки, зараз треба сприяти максимальній самозайнятості людей. У багатьох сферах це не питання збору податків, це питання виживання, тому активізацію підприємницької ініціативи в малому бізнесі наразі слід підтримувати, зокрема і в такий спосіб. Інша річ, що й великий бізнес не має використовувати "спрощенку" для оптимізації, це треба прибирати. Крім іншого, такі махінації підривають довіру до самої спрощеної системи. Розумієте, коли ти приходиш у супермаркет, а там на кожній касі окремий СПДшник, - це очевидне зловживання. Так, усе оформлено офіційно, але по суті це махінація", - зазначив міністр.
"Без досягнення якогось позитивного ефекту в реформуванні фіскальної служби я не зможу вважати, що виконав свою роль на посаді міністра. Ба більше, не вирішивши питань у цій сфері, неможливо змінювати решту, бо ризики для бюджету тільки зростатимуть. Це одна з ключових ролей держави, яка збирає податки зі своїх громадян. Відповідно, вона має максимально ефективно діяти в рамках закону, інакше створюватимуться конкурентні перекоси на ринках, а роль держави втрачається як така", - заявив Данилюк.
На його думку, перше, що потрібно зробити, - об'єднати бази даних митниці з загальною податковою, налагодивши ефективний контроль і постаудит.
"Відомства ж формально об'єднані і, на мій погляд, це правильно, але бази не стиковані досі. Це відволікає величезний ресурс. І це саме той випадок, коли незавершеність, половинчастість реформ нівелює їхню суть", - заявив міністр.
"Реформа ДФС у пріоритеті, це зобов'язання перед МВФ, її потрібно провести. Уже є, ви знаєте, скорочення персоналу. Має бути подальше скорочення і підвищення зарплат. А від планів треба відмовлятися. Вони, можливо, будуть якісь внутрішні, але тільки для того, щоб порівнювати, наприклад, ефективність регіональних підрозділів", - зазначив Данилюк.
Нагадаємо, у МВФ заявили, що готові співпрацювати з новим урядом України.
"Ми готові і далі підтримувати Україну, і очікуємо зустрічі з новим урядом, який вступив на посаду днем раніше", - заявив глава європейського департаменту МВФ Пол Томсен під час прес-брифінгу в п'ятницю, 15 квітня.
Читайте повне інтерв'ю Юрія Сколотяного з Олександром Данилюком "У держави немає грошей на те, щоб усім говорити "так" у свіжому випуску тижневика "Дзеркало тижня. Україна".