UA / RU
Підтримати ZN.ua

Міністр фінансів пояснив включення Естонії та Латвії до офшорного списку

В Естонії і Латвії діє податок на виведений капітал, який збирається ввести і Україна. За формальними ознаками уряд зобов'язаний включити їх до списку.

Міністр фінансів Олександр Данилюк пояснив включення Естонії та Латвії до офшорного списку вимогами законодавства.

"Це пов'язано з тим, що в цих двох країнах, в Естонії вже кілька років, а в Латвії з 1 січня цього року запроваджено механізм оподаткування прибутку на виведений капітал. Мається на увазі, що прибуток не оподатковується до того часу, поки він не розподіляється у вигляді дивідендів, наприклад", - сказав міністр під час години запитань до уряду в парламенті.

Данилюк зазначив, що за законодавством уряд зобов'язаний був включити ці країни до списку країн, оскільки "податок на прибуток перебуває на рівні нуля".

При цьому він зазначив, що такий крок ні в якій мірі не є недружнім по відношенню до Естонії і Латвії. "Це просто виконання нашого закону", - додав він.

Міністр повідомив про те, що проводяться переговори з посольствами та міністерствами фінансів цих країн, щоб вирішити цю проблему.

Данилюк також нагадав про те, що з наступного року Україна також має намір ввести податок на виведений капітал.

Нагадаємо, раніше в 2017 році уряд України розширив список держав, операції з контрагентами яких підпадають під контроль в рамках адміністрування закону про трансферне ціноутворення. До списку додані Гваделупа, Гватемала, Французька Гвіана, Співдружність Домінікани, Домініканська Республіка, Естонія, Іран, Куба, Лаос, Латвія, Ліван, Маврикій, Мальта, Марокко, Монако, ОАЕ, Сінгапур, Грузія, Угорщина. Загальна кількість країн у цьому списку збільшилася з 65 до 85.