У 3підготували законопроект зі змінами до Податкового кодексу, запропонувавши розширити повноваження представників органів Державної податкової служби (ДПС) на акцизних складах для боротьби з нелегальною торгівлею спиртом.
Крім контролю за ввезенням спирту на склад підприємства, що виробляє горілку та лікеро-горілчані вироби, шляхом проставлення штампів у товарно-транспортній накладній інспектор буде відстежувати та вивезення сировини зі спиртзаводу. Транспортування та відвантаження спирту без позначки податківця у накладній запропоновано заборонити. При ввезенні і вивезенні спирту з акцизного складу ДПС буде фіксувати час і показники спідометра транспортного засобу. Термін передачі інформації про отримання спирту лікеро-горілчаним підприємством планується скоротити з трьох до одного робочого дня. Ці заходи повинні сприяти зниженню тіньового обігу спирту, вважають автори законопроекту.
Податкова оголосила «війну» нелегальній горілці
Джерело у ДПСУ зазначає, що додаткові показники спідометра і фіксований час в'їзду/виїзду "корисні і не зайві", і тим, хто працює чесно, цих норм боятися нема чого, пише "Коммерсантъ-Украина".
За словами виробників, ДПС ще кілька місяців тому зобов'язала своїх інспекторів фіксувати показники спідометрів. "Вони просто хочуть узаконити те, що фактично відбувається. Але ми не помітили різкого зниження обсягів тіньового обігу спирту. Як він був на рівні 20%, так і залишився", - відзначає один з учасників ринку.
За оцінками ДПС, частка нелегальної алкогольної продукції складає 15%. Нагадаємо, що ще в лютому глава податкової Олександр Клименко заявив, що в 2012 році його відомство «оголосило війну» нелегальному алкоголю. У березні ж начальник податкової міліції Андрій Головач обіцяв д о кінця року повністю знищити цей ринок.
Учасники ринку впевнені, що фіксування показників спідометрів - це лише посилення "для відводу очей", адже накрутити лічильники не складно, а довести, що це відбулося, практично неможливо. Тому одні показники нічого не дадуть, потрібно пломбувати спідометри, вважають вони: «Сказавши "а", потрібно сказати і "б"». Адже чим жорсткіше держава буде ставитися до "сірої" і "чорної" горілки, тим легше буде нам, легальним виробникам.
На підприємствах також відзначають небажання держави використовувати методи, які б дійсно могли звести нелегальний оборот спирту до мінімуму.
Так, у Мінфін неодноразово направлялися пропозиції встановити електронні системи обліку на спиртзаводах. Але ідею з лічильниками Мінфін відхиляє, пояснюючи відсутністю фінансування. Учасники ринку уточнюють, що у схемах нелегального вивезення спирту з виробництва задіяні всі - від співробітників заводу до самих податківців і навіть високопоставлених осіб. У самому концерні "Укрспирт", звичайно, «нічого не знають» про факти вивезення "лівого" спирту. !zn
Читайте також:
У центрі Києва відкрито продають нелегальну горілку по 12 грн
Податковий кодекс паралізував продаж дорогого алкоголю в Україні
Азаров: 40% торгівлі в Україні перебуває в тіні
«Укрспирт» - найбільш ганебна дірка держбюджету