UA / RU
Підтримати ZN.ua

Мінфін перерахував наслідки підвищення мінімалки до 5 000 гривень

Для реалізації зазначених ініціатив у проєкті змін до держбюджету на 2020 рік передбачено збільшення витрат на 4 млрд гривень.

Сьогодні, 25 серпня, повідомляється, що підвищення мінімальної зарплати з 1 вересня 2020 року до 5 000 гривень сприятиме зростанню споживчого попиту і детінізації зарплат.

Підвищені виплати також приведуть до зростання бюджету Пенсійного фонду, повідомляє пресслужба Міністерства фінансів України на сторінці в Facebook.

Депутати 25 серпня внесли зміни до держбюджету на 2020 рік, якими передбачено збільшення мінімальної зарплати на 5,9% до 5 000 гривень з 1 вересня.

У той же час буде збережено співвідношення між розмірами посадового окладу працівника I тарифного розряду ЄТС та мінімальною заробітною платою, яке склалося в поточному році - 44,5%. Розмір посадового окладу працівника 1 тарифного розряду Єдиної тарифної сітки складе 2 225 гривень (підвищення на 5,9%).

Читайте також: Рада ратифікувала меморандум і кредитну угоду з ЄС щодо надання кредиту на 1,2 млрд євро макрофінансування

Для реалізації зазначених ініціатив в проєкті змін до держбюджету на 2020 рік передбачено збільшення витрат на 4 млрд гривень.

Збільшення витрат на виплату підвищених розмірів мінімальної заробітної плати та посадового окладу працівника I тарифного розряду ЄТС буде здійснено за рахунок економії видатків за бюджетною програмою "Обслуговування державного боргу" в сумі 3,5 млрд грн і перегляду прогнозу доходів державного бюджету в зв'язку з підвищенням мінімальної заробітної плати з 1 вересня 2020 року до 5 000 гривень.

Так, доходи будуть збільшені на 0,5 млрд грн, в тому числі податок на доходи фізичних осіб і військовий збір (0,4 млрд грн), податок на додану вартість з вироблених в Україні товарів (робіт, послуг) з урахуванням бюджетного відшкодування (0,1 млрд гривень).

"В цілому запропоновані зміни будуть стимулювати зростання споживчого попиту, забезпечать детінізацію "сірих" зарплат. Це дозволить підвищити надходження до бюджету Пенсійного фонду, зміцнити стабільність бюджетної і пенсійної системи, а також поліпшить захист трудових і соціальних прав громадян", - підкреслив міністр фінансів Сергій Марченко.

Як зазначив прем'єр-міністр Денис Шмигаль в своєму Telegram-каналі, розрахунки уряду показують, що збільшення мінімальної зарплати дозволить привести її у відповідність з реальним прожитковим мінімумом, який зараз становить 4900 гривень і простимулює споживчий попит на українську продукцію.

На наступний день після святкування двадцять дев'ятого річниці Незалежності Верховна Рада на позачерговому засіданні проголосувала законопроєкт №3963, яким коригуються доходи і видатки державного бюджету і одночасно підвищується мінімальна зарплата.

Пропонується її розмір в 4 723 грн, встановлений 1 січня 2020 року, переглянути не 1 січня 2021-го, а підвищити з 1 вересня 2020 року до 5 000 грн, тобто на 277 грн, або на 10 дол. США, або на 6%. Про наслідки цього рішення в матеріалі ZN.UA "Десять баксів розбрату".