UA / RU
Підтримати ZN.ua

Мінфін назвав суму на першочергові соціальні потреби у 2024 році

В уряді розраховують на те, що Україна отримає фінансову підтримку з-за кордону.

У наступному році Україна потребуватиме 41 млрд доларів для покриття видатків, що  не пов’язані зі сферою безпеки і оборони. Таку суму озвучив міністр фінансів України Сергій Марченко під час першої зустрічі з новопризначеним послом Великої Британії в Україні Мартіном Гаррісом, повідомляє сайт Кабміну.

Головними темами для обговорення стали поточна економічна ситуація в Україні, держбюджет на 2024 рік, а також подальша співпраця з урядом Великої Британії для прискорення реконструкції країни та залучення інвестицій. За словами міністра, уряд разом з міжнародними партнерами шукають потрібні кошти для подолання руйнівних наслідків війни. У відповідь Мартін Гарріс зауважив, що увесь цивілізований світ єдиний у підтримці України і Велика Британія надалі буде допомагати у боротьбі проти агресора.

«Вдячний уряду Великої Британії за фінансову допомогу та військову підтримку у вирішальний для України час. З початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну Велика Британія надала понад 1,6 млрд доларів прямої бюджетної підтримки, яка була спрямована на фінансування першочергових соціальних видатків», - сказав Сергій Марченко, привітавши Мартіна Гарріса з нещодавнім призначенням послом в Україні.

Він наголосив на лідерстві Великої Британії у постачанні сучасного та вкрай необхідного озброєння для ефективної боротьби з агресором.

Читайте також: Велика Британія перекине два кораблі Королівського флоту до Східного Середземномор’я – Сунак

Сергій Марченко зазначив, що співпраця з Великою Британією в рамках проектів Багатостороннього агентства з гарантування інвестицій (MIGA) та Європейського банку реконструкції та розвитку (ЄБРР) щодо страхування військових ризиків в Україні, відіграє значну роль у залученні прямих іноземних інвестицій, що прискорить темпи відновлення економіки.

Нагадаємо, що Україна веде роботу із залучення фінансування для страхування військових ризиків інвесторів. Україна заохочує надання інвестиційного страхового покриття українським компаніям, коли вони створюють спільні підприємства з іноземними партнерами. До того ж Мінекономіки працює над консолідацією інвестиційних проектів у ключових секторах економіки та вже має базу проектів, які повністю відповідають вимогам міжнародних фінансових інституцій.