UA / RU
Підтримати ZN.ua

Мінфін назвав лідерів з портфельного банківського кредитування України

В основному гроші використано на підтримку основної діяльності, інвестування та поповнення капіталу

Лідерами серед галузей, які отримали кредити від банків під часткове державне гарантування є аграрний сектор та торгівля, повідомили в Міністерстві фінансів України. “На 1 лютого 29 банків-кредиторів обслуговують 19080 кредитів на суму 67,2 млрд гривень. Зобов’язання за основним боргом, що частково забезпечений державними гарантіями на портфельній основі, становили 30,8 млрд гривень”, – уточнили в Мінфіні.

Читайте також: Кабмін просить НБУ дозволити продаж валюти українським компаніям для розрахунків із західними кредиторами 

Хто найбільше отримав кредитів під портфельне кредитування?

6 754 кредитів на суму 34,4 млрд грн отримала аграрна галузь. Майже на половину менше – оптова та роздрібна торгівля, ремонт транспортних засобів. Це 7,1 тисяча кредитів на 15,7 млрд грн. Майже на такому рівні переробна промисловість – 2 494 кредитів на 11,5 млрд грн.

Міністерство фінансів України/mof.gov.ua

Транспорт, складське господарство, поштова та кур’єрська діяльність залучили в бізнес-діяльність 1014 кредитів на 2,2 млрд гривень.

Мета кредитування – поповнення капітал, інвестиції, поповнення ресурсів для сільськогосподарського виробництва.

В банках України спостерігається стрімке зростання гривневого кредитування бізнесу. Така тенденція зберігається за спостереженнями аналітиків Національного банку України вже два останні квартали поспіль. На розширення кредитування впливає зростання попиту та наявність можливостей для надання кредитних коштів, які є в резервах комерційного банківського сектору.

Найбільший темп зростання демонструє сектор малого і середнього бізнесу, який отримав темп зростання на рівні 12,4%. “Гривневе кредитування надалі триває переважно в межах програми “Доступні кредити 5-7-9%”, – уточнює НБУ.