UA / RU
Підтримати ZN.ua

Міненерго підсумувало падіння видобутку газу в Україні та спрогнозувало потреби

Видобуток газу за результатами року може скоротитися на 6,6-10%.

Українські газодобувні підприємства планують у поточному році видобути 18,5 млрд куб. м газу, що на 6,6% (на 1,3 млрд куб. м) менше, ніж 2021 року. Про це повідомив заступник міністра енергетики Микола Колесник, пише Інтерфакс-Україна

"Виходячи з обсягів фактичного видобутку, які є на сьогодні, прогнозний обсяг за цей рік приблизно 18,5 млрд куб. м. Це без урахування потенційних втрат", - сказав він.

Він уточнив, що на сьогодні добовий видобуток газу в країні становить 49,5 млн куб. м, тоді як перед початком війни він був на рівні 55 млн куб. м. Тобто наразі падіння видобутку близько 10%.

За його словами, компанії не можуть здійснювати нове буріння і капремонт свердловин, а лише підтримують обслуговування наявного свердловинного фонду. Це з використанням техніки, яка з повітря може здаватися військовою.

Відповідно до оцінок міністерства, прогноз споживання газу на 2022 рік становить близько 21 млрд куб. м. Даний прогноз базується на споживанні попередніх років, хоча в умовах війни та переселення людей важко точно сказати, яким буде споживання.

Нагадаємо, видобуток природного газу в Україні в 2021 році становив 19,8 млрд куб. м, зокрема приватними компаніями – 5 млрд куб. м.

Читайте також: Кіпр готовий постачати в Європу свій газ замість російського

Вранці 27 липня постачання російського газу «Північним потоком» впало до 20% у порівнянні з його потужністю. Як результат, відповідно до даних лондонської біржі ICE, ціни на газ у Європі зросли майже до рекордних $2350 за тисячу кубометрів. Востаннє ціна на еталонному хабі TTF у Нідерландах була вища цієї позначки 7 березня поточного року.

Нагадаємо, що на цьому тижні лідери ЄС уклали угоду щодо зменшення споживання газу на 15% у зв’язку з суттєвим скороченням постачання палива з боку Росії.

У Москві не приховують, що мета російсько-європейської війни (поки що холодної) — завдати супротивникові достатньо болю, вдарити по кишенях євробюргерів, викликати політичні кризи в низці країн із падінням урядів, щоб змусити ЄС змінити свою політику. В цьому разі — змусити Європу відмовитися від підтримки України та відновити відносини з РФ. Як Європі гідно пройти випробування газом, проявити солідарність з Україною та дотриматись європейських цінностей, читайте в статті Михайла Гончара та Ігоря Стукаленка «Газова війна Росії: як Україні та ЄС пережити зиму».