UA / RU
Підтримати ZN.ua

Мінекономрозвитку збирається узаконити криптовалюти

Концепцію в сфері віртуальних активів і криптовалют планують реалізувати до 2021 року.

Міністерство економічного розвитку і торгівлі ініціює прийняття Концепції державної політики у сфері віртуальних активів і криптовалют. Про це повідомляє прес-служба Мінекономрозвитку.

Концепція пропонує на законодавчому рівні визначити основні терміни, пов'язані з віртуальними активами, зокрема віртуальна валюта (криптовалюта), віртуальні активи, ICO/ITO, майнінг, смарт-контракт, токен.

При цьому Концепцію планують реалізувати на період до 2021 року в два етапи.

На першому етапі в 2018-2019 роках передбачено визначення правового статусу криптовалют; визнання суб'єктів господарювання, що надають послуги з обміну криптовалют на фіатні валюти (традиційні валюти) і навпаки; моніторинг і аналіз проблем і тенденцій ринку віртуальних валют.

На другому етапі в 2020-2021 роках передбачені визнання провайдерів гаманців-зберігачів віртуальних валют суб'єктами первинного фінансового моніторингу; розробка спеціальних законодавчих актів щодо врегулювання використання віртуальних активів, смарт-контрактів і токенів (цифрова одиниця обліку в рамках розподіленого реєстру записів у формі даних, який має криптографічний захист, що може використовуватися для засвідчення наявності прав на об'єкти цивільного права і зобов'язальні відносини); проведення ICO/ITO.

Реалізація Концепції дозволить захистити права споживачів у цій сфері і юридично класифікувати діяльність. Учасники ринку отримають можливість користуватися банківськими послугами, офіційно залучати іноземні інвестиції, проводити ICO/ITO як українські компанії, укладати смарт-контракти та здійснювати бартерні операції по обміну товарів (послуг) на віртуальні валюти.

Крім цього, держава зможе збільшити надходження до бюджету, а також надходження іноземної валюти в Україну, створювати нові високооплачувані робочі місця, отримувати об'єктивну статистичну інформацію про сферу віртуальних валют, стимулювати розвиток цифрової економіки та електронної комерції, інноваційної діяльності.

Нагадаємо, що Україна входить в топ-10 країн за кількістю користувачів криптовалютами. Українці залучили $ 100 млн за рахунок розміщення криптовалют.

Повідомлялося, що Департамент кіберполіції прагне надати криптовалюті законодавчий статус в Україні, щоб мати можливість контролювати та виявляти злочинців.

Детальніше про криптовалюти читайте в матеріалі Олександра Шарова "Криптовалюти: глобальні гроші чи глобальна піраміда" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".