Росія закликає Європу до перезавантаження економічних відносин, запевняє, що зовсім "не відверталася" від ЄС і висловлює готовність "виправляти помилки".
Принаймні з такою риторикою виступив у вівторок, 25 листопада, міністр економіки Росії Олексій Улюкаєв в Штутгарті.
"Ми повинні шукати інтеграційне майбутнє Євразійського економічного союзу і Євросоюзу. Ось зараз сформувалася нова комісія Європейського співтовариства, ми розраховуємо на активізацію нашого діалогу, ми сформулювали для наших європейських партнерів бачення порядку, яка перед нами є. Я направив відповідного листа в Європейську комісію", - заяввил Улюкаєв, повідомляє РИА Новости.
За його словами, РФ хоче нового формату взаємодії в рамках "єдиного простору без розділових ліній", а також перезапуску діалогу Росія-ЄС з розвитку підприємництва. Він додав, що Росія нібито готова "розчистити завали" у відносинах і "виправити" власні помилки.
Улюкаєв запевнив Європу, що Росія не "переорієнтувалася на Схід", відвернувшись від Євросоюзу. У той же час, як ми знаємо, раніше Володимир Путін на найвищому рівні саме про це демонстративно і заявляв: нові пріоритети для Росії - Китай та Латинська Америка.
"Ми максимально відкриті до максимально можливого ступеня співпраці з Європою" і "не віримо у протекціонізм" - так, принаймні, глава Мінекономіки переконував західних партнерів у Європі. І тут же риторика головного економіста Росії йшла врозріз із заявами інших високопосадовців, які "радіють" санкціям Заходу і готують РФ небувалі переваги від закритого ринку.
Раніше президент Росії Володимир Путін, навпаки, неодноразово хвалився наміром стати на шлях протекціонізму та імпортозаміщення. Схвалив заборону на м'ясо, рибу, сири, молоко з США та ЄС, а також говорив про "позитивний" вплив санкцій на економіку Росії - санкції нібито "стимулюють" вітчизняного виробника. Про згубний вплив на споживачів і економіку в цілому президент РФ не згадував, додававши, що в першу чергу санкції несуть шкоду тим, хто їх ввів.