UA / RU
Підтримати ZN.ua

Міндоходів хоче прив'язати фіксований сільгоспподаток до доходів підприємств

Ставки фіксованого сільгоспподатку будуть введені за видами діяльності - для рослинництва, птахівництва, тваринництва.

Податкова пропонує диференціювати фіксований сільгоспподаток (ФСП) за видами діяльності, зокрема, для рослинництва, птахівництва, тваринництва. При цьому для платників, які спеціалізуються на птахівництві і тваринництві, фіскали хочуть визначити базою оподаткування суму доходу від реалізації сільськогосподарської діяльності.

Про це йдеться в листі податкової служби до парламентського комітету з питань податкової і митної політики, який опинився в розпорядженні ZN.UA.

"Пропозицію мотивовано тим, що тваринницькі, птахівницькі господарства займають незначні площі сільгоспугідь, які є об'єктом оподаткування ФСП, і як результат платять мізерні суми податку порівняно з сумами валового доходу підприємств. За даними фіскалів, за деякими товаровиробниками, основним видом діяльності яких є птахівництво, нарахована сума ФСП за 2012 р. відповідає лише 0,00008% валового доходу підприємства.", - говориться в документі.

Крім цього, податківці пропонують ввести залежність бази ФСП (нормативної грошової оцінки сільськогосподарських угідь) "від коефіцієнта індексації, який визначається у порядку, встановленому розділом ХІІІ "Плата за землю" Податкового кодексу". Читайте - поставити в залежність від споживчої інфляції.

Враховуючи символічність бюджетних надходжень за ФСП (2012 р. - 131 млн грн, в 2011-м - 121,8 млн грн), зазначені ідеї не позбавлені раціонального зерна. Основний виклик при їх реалізації - не вихолостити ФСП і не ускладнити його адміністрування.

Нагадаємо, що сьогодні фіксований сільгоспподаток який замінює податок на прибуток підприємств, земельний податок, збір за спеціальне використання води, збір за здійснення деяких видів підприємницької діяльності. Згідно із законодавством, платниками ФСП можуть бути господарства, в яких частка аграрного виробництва становить не менше 75%.

Базою оподаткування є нормативна грошова оцінка 1 га угідь станом на 1 липня 1995 р. Ставка податку залежить від типу земель. Для ріллі, сіножатей та пасовищ вона коливається в діапазоні 0,09-0,15%. В абсолютному вираженні це приблизно 5-6 грн за гектар.

За даними Міндоходів, обсяг бюджетних надходжень за ФСП у 2012 символічний - 131 млн грн, в 2011-м - 121,8 млн грн.

У листі податкової до Верховної Ради також висловлюється думка, що зростання питомої ваги пільг у ВВП (за 2008-2011 рр - майже вдвічі - до 1,3% ВВП) не відповідає зростанню обсягу сільгосппродукції. Якщо до 2006 р. ця динаміка була синхронною, то, починаючи з 2007 р., пільги зростають щорічно в середньому на 40%, у той час як зростання обсягів сільськогосподарської продукції не перевищувало 20% (крім урожайних 2008 і 2010 років).

Докладніше читайте в статті Василя Пасочника "Перегляд пільг для агросектора: як проскочити між крапельками" у свіжому номері "Дзеркала тижня. Україна". !zn

Читайте також:

zn
Уряд скасує більше половини пільг по ПДВ і податку на прибуток

zn
Експерт: Податкові пільги вбивають конкуренцію на ринку

Податківці обґрунтували свій намір відібрати пільги АПК

ДПСУ хоче забрати у підприємств ряд податкових пільг на 3,5 млрд грн

Українська ІТ-індустрія з 1 січня отримала податкові пільги на 10 років

Уряду потрібно підтримувати попит на продукцію, а не її виробництво, - екс-віце-прем'єр