UA / RU
Підтримати ZN.ua

Меркель закликала українських політиків не обіцяти громадянам безкоштовний газ

Домогосподарства, які можуть собі дозволити оплачувати послуги в повному обсязі, не повинні отримувати субсидії, підкреслила впевненість Меркель.

Федеральний канцлер Німеччини Ангела Меркель закликала українських політиків не вводити громадян в оману обіцянками можливості отримувати газ та інші енергоносії безкоштовно. Вона також висловилася на користь індивідуальних субсидій для бідних домогосподарств, передає "Гордон".

"Моє прохання щодо цін на енергоносії... Питання досить спірне. Навіть якщо є різні думки про ціни на енергоносії, не треба, щоб виникало враження... що газ або нафту можна отримати за нульовим тарифом", - сказала очільниця німецького уряду в ході зустрічі з головами фракцій Верховної Ради в Києві в четвер, 1 листопада.

Канцлер поділилася досвідом розподілу субсидій в Німеччині, підкресливши, що вони мають бути адресними і не поширюватися на домогосподарства, котрі можуть собі дозволити оплачувати послуги в повному обсязі.

"Ми в Німеччині йшли важким шляхом, відходячи від загальних субсидій і надаючи індивідуальні. Тобто якщо людина небагата, тоді їй надавалися субсидії на оренду або енергоносії. Але якщо всі отримують субсидії, навіть ті, хто може собі це дозволити, тут не можна говорити про успіх", -пояснила Меркель.

"Ми бачимо, що шлях важкий, але я хочу також попросити враховувати реальність", - підсумувала канцлер.

Як повідомлялося, після підвищення тарифів кінцева ціна газу для домогосподарств складе 8 тисяч 548 грн. 92 коп. за тисячу кубометрів.

Нагадаємо, що 19 жовтня Кабінет міністрів прийняв рішення про збільшення з 1 листопада ціни на газ для населення на 23,5%. Прем'єр-міністр Володимир Гройсман, у свою чергу, заявив про те, що ціну на газ до кінця поточного опалювального сезону більше не підніматимуть.

Того ж дня Україна узгодила з МВФ умови програми фінансування SBA в розмірі 3,9 млрд доларів. Нова програма розрахована на 14 місяців і має замінити діючу програму розширеного фінансування EFF.

Очікується, що угоду буде затверджено наприкінці року, після того, як Верховна Рада ухвалить закон про державний бюджет на 2019 рік з урахуванням рекомендацій МВФ. Однією з умов угоди є відмова від практики подвійних тарифів на газ, і як наслідок, підвищення ціни на газ для домогосподарств.