Десять членів Палати представників США (нижня палата парламенту) розробили власний, тобто компромісний проєкт закону, про зовнішню допомогу. Цей документ передбачає $47,7 млрд для України. Його текст опублікувало видання Punchbowl.
Зазначається, що законопроєкт передбачає виділення грошей лише на оборону, тобто конгресмени пропонують залишити Україну без прямої бюджетної допомоги.
Для порівняння, законопроєкт, за який проголосував Сенат, передбачає $60 млрд, з яких $50,4 млрд - на оборону.
Пропозиція конгресменів передбачає:
- $47,69 млрд на підтримку оборони України, зокрема $13,77 млрд за програмою USAI (замовлення виробникам);
- 10,40 млрд на підтримку оборони Ізраїлю;
- $4,91 млрд на підтримку операцій стримування в Індо-Тихоокеанському регіоні (Тайвань);
- $2,44 млрд на підтримку операцій Центрального командування США, зокрема на покриття бойових витрат, пов’язаних з операціями у Червоному морі;
- $542 млн Індо-Тихоокеанському командуванню США на вирішення критично важливих операцій.
Однак ініціатори законопроекту знову пропонують прив'язати іноземне фінансування до питання міграційної політики й кордону США.
Авторами законопроєкту стали: республіканці Браян Фіцпатрік, Дон Бекон, Майк Лоулер, Лорі Чавес-Деремер і Даг Лемборн, а також демократи Джаред Голден, Ед Кейс, Марі Глузенкамп Перес, Дон Девіс і Джим Коста.
Раніше колишній президент США Дональд Трамп жорстко розкритикував законопроєкт щодо змін у прикордонному законодавстві та військової допомоги Україні та Ізраїлю, який збираються виносити на голосування у Сенаті 7 лютого. Він заявив, що законопроєкт "не повинен бути пов’язаний з іноземною допомогою в будь-якому вигляді чи формі".