UA / RU
Підтримати ZN.ua

Майно неплатоспроможних та ліквідованих банків продається за заниженою вартістю — оглядач

У результаті численні і невдалі продажі неминуче перетворюються на розпродажі з шаленими дисконтом.

З продажем майна неплатоспроможних та ліквідованих банків проблеми. Днями, наприклад, Фонд гарантування вкладів фізичних осіб намагався продати активи "Дельта Банку". Права вимоги, в тому числі по ряду кредитних угод, були виставлені на продаж за номінальною вартістю 8,6 млрд грн. Незважаючи на те, що в ході торгів ціна знизилася до 1,73 млрд грн, покупці не знайшлися. Днем раніше ФГВФО провалив аукціон з продажу 113 га землі в Києві, що належали "Родовід Банку". Це була десята, ювілейна, спроба продати цей актив. Стартова ціна 3,7 млрд грн у ході торгів знизилася до 740 млн. Але ніхто не захотів.

Про це у своїй статті для DT.UA пише Юлія Самаєва. За її словами, в підсумку ці численні і невдалі продажі неминуче перетворюються на розпродажі з шаленими дисконтом.

"У грудні минулого року ФГВФО заявив про бажання продати активи 21 банку загальною вартістю 8,3 млрд грн. Ключові активи в пулі - завод з виробництва полімерної продукції, земля, житлова, комерційна та складська нерухомість. Аукціон пройшов успішно - об'єкти ціною в 8,3 млрд грн купили за 62 млн, тобто за 0,75% від балансової вартості. Мимоволі закрадається думка, а чи не тому об'єкти так наполегливо не купують окремо, що знають, що потім їх можна буде взяти "у пулі" за копійки? Не далі як у середині січня на аналогічному аукціоні землю, готель зі СПА-комплексом у Трускавці та АПК-активи номінальною вартістю 6,5 млрд грн продали за 48 млн", - відзначає оглядач.

Автор вважає, що до тих пір, поки схеми, які трепетно вибудовуються навколо майна банків, що лопнули, вперто не помічають правоохоронці, наївно сподіватися, що Фонд гарантування озолотиться, щось продавши.

Детальніше про жалюгідний стан ФГВФО читайте в статті Юлії Самаєвої "Гарантована неспроможність" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".