UA / RU
Підтримати ZN.ua

Малюська сказав, кого вже бачить в Реєстрі олігархів: "Головне не зробити їм боляче, а щоб їх не було"

Як випливає з відповідей міністра, певна проблемна складова на сьогодні наявна з визначенням власності на засоби масової інформації.

Підготовка списків осіб, які навесні цього року потраплять до Реєстру олігархів, наразі триває, але міністр юстиції Денис Малюська називає ознаку, яка практично гарантовано свідчить про те, що багатій потрапить в Реєстр. Про це міністр заявив в інтерв'ю Forbes.

"Досить відкрити рейтинг Forbes. Перший рядок – Рінат Ахметов. Є всі критерії – медіа, бізнес, активи, партнери у Раді. Схожа історія із Коломойським. Петро Порошенко – активи, участь у політиці, під питанням телеканали. Ми навіть думали залучити рейтинг Forbes, але це юридично некоректно", - відповів Малюська на запитання, кого він вважає очевидним олігархом.

При цьому він наголосив, що головна мета внесення в Реєстр - це не помста чи покарання.

"Головна мета закону – не зробити олігархам боляче, а зробити так, щоб їх не було", - зазначив міністр.

За словами Малюськи, шанс уникнути цієї участі можна використати до 7 травня.

Читайте також: Данілов про деолігархізацію: «Кандидатів у олігархи більше 13»

"Ми дали пів року, щоб вони втратили свій статус олігарха та стали бізнесменами, меценатами та шанованими людьми. Такий процес пройшли багато західних олігархів свого часу. Це можна зробити до 7 травня. Потім буде інша історія", - попередив він.

"Я не бачу проблем зі збиранням доказів. Інформацію про монополії, наприклад, і перелік монополістів має Антимонопольний комітет", - додав також Малюська.

Читайте також: Петро Порошенко встиг переписати на сина увесь ключовий бізнес, врятувавши від арешту – Слідство.Інфо

Як випливає з відповідей міністра, певна проблемна складова на сьогодні наявна з визначенням власності на засоби масової інформації. Наприклад, із вебсайтами чи іншими ресурсами, які не ліцензуються в Україні.

Також, проблеми можуть виникнути при спробі визначення права власності на телеканал "Прямий" та "5 канал". Але схоже, що передача Петром Порошенком 100% корпоративних прав цих телеканалів медіахолдингу "Вільні медіа", не стане перепоною для тих, хто буде оцінювати критерії для внесення особи в Реєстр олігархів.

Читайте також: Активи "Прямого" і "5 каналу": кому належать і що насправді арештувало ДБР

"Я не бачив нової структури власності "Прямого" та "5 каналу". Закон прописаний широко, не обовʼязково бути прямим власником, можна впливати на медіа через афілійованих осіб. Зараз канали ведуть мовлення, начебто вони перебувають у власності Порошенка. Можливо, "Прямий" та "5 канал" не єдині медіаактиви Порошенка. Це питання доведення", - зазначив Малюська.

Вочевидь неспокійний період чекатиме й власника "Української правди" та "Нового врємєні", а також багатьох інших активів в Україні Томаша Фіалу.

"Томаш Фіала для мене – людина-загадка. В очах громадськості він не олігарх, а за критеріями закону я його не відстежував", - сказав Малюська.

Читайте також: Генеральний директор Dragon Capital Фіала пов'язує обшуки в компанії з тиском у справі Skymall

Малюська також висловив переконання, що 99% рішень про внесення в Реєстр буде оскаржено у Верховному суді. Тому, каже він, важливо мати незаперечну доказову основу.

Нагадаємо, у вересні Верховна Рада ухвалила закон про деолігархізацію, і вже у травні РНБО,  підконтрольний Зеленському, планує опублікувати перший список олігархів. Їм заборонять давати гроші політичним партіям, брати участь у приватизації держпідприємств; чиновники мають звітувати про зустрічі з "олігархами".

Коли закон ухвалили в першому читанні, Малюська говорив, що він насамперед ударить по Рінату Ахметову, Костянтину Жеваго, Ігорю Коломойському, Віктору Пінчуку, Петру Порошенку та Дмитру Фірташу.