Результатом переговорів з МВФ і його зустрічі представників з експертами та керівниками провідних банків України стало рішення дати шанс малим банкам.
Зокрема, Національний банк відмовиться від затвердженого в квітні 2016 року графіка підвищення всіма банками України статутного капіталу. Мінімальну планку залишать на нинішньому рівні – 200 млн грн.
Про це на своїй сторінці в Facebook повідомила виконавчий директор Незалежної асоціації банків України Олена Коробкова.
І додала, що незважаючи на відсутність будь-яких нормативних актів, питання вирішено остаточно. Більше того, з такими змінами погодилися не тільки в Нацбанку, а й в Міжнародному валютному фонді. Тож незабаром нові вимоги закріплять на законодавчому рівні.
Нагадаємо, спочатку Нацбанк вимагав від банків наростити капітал в кілька етапів:
До 11 липня 2018-го – до 300 млн грн. У грудні 2017-го термін перенесли на два роки.
До 11 липня 2022 року капітал треба було збільшити до 400 млн грн.
А до 11.07.2024 він мав скласти мінімум 500 млн грн.
Досі ніхто з колишніх акціонерів або топ-менеджерів неплатоспроможних банків не поніс відповідальності за те, що сталося. На сьогоднішній день боротьба з колишніми власниками банків, топ-менеджментом та іншими причетними до схем людьми ніколи не була справою державної важливості, на жаль.
Про це в інтерв'ю для DT.UA заявила директор-розпорядник Фонду гарантування вкладів фізичних осіб Світлана Рекрут. За її словами, ця боротьба була в основному справою самого Фонду.
"Є підстави вважати, що дуже скоро ситуація зміниться, і робота з пов'язаними особами стане системною не тільки для Фонду, але і для всієї держави", - підкреслила директор-розпорядник ФГВФО.
Детальніше про очищення банківської системи читайте у матеріалі Юлії Самаєвої "Світлана Рекрут: "Живі не повинні платити за мертвих"" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".