UA / RU
Підтримати ZN.ua

Магнати минулого були значно багатшими за нинішніх мільярдерів — Bloomberg

Навіть найбагатші люди Землі нинішнього часу здаються на тлі колишніх багатіїв весьмо скромно забезпеченими.

Найбагатші люди світу ні в яке порівняння не йдуть з магнатами минулого Рокфеллером і Вандербільтом. Таке дослідження провів за спеціальною порівняльною методикою її творець.

Економіст Семюєл Вільямсон, один з творців методики, що дозволяє порівнювати ціни і вартість грошей в різні періоди світової історії, прийшов до висновку, що чолі Amazon Джефф Безосу зі статком у $ 117 млрд. далеко до найбагатших людей минулого, повідомляє Bloomberg.

Наприклад, Джон Рокфеллер в 1937 році володів статком у $ 1,5 млрд. Якщо враховувати тільки інфляцію, то мова йде про млрд. Але якщо оцінювати відсоток стану Рокфеллера від ВВП США (1,6%) і порівнювати цю цифру з нинішньою ситуацією, то виходить, що нафтовий магнат був в три рази багатшими Безоса.

За такою методикою Вільямсон прийшов до висновку, що, якщо перевести цифри сьогоднішнього дня в цифри минулого, то сталеливарний магнат початку XX століття Ендрю Карнегі був багатшим за Безоса ($ 321 млрд), залізничний магнат кінця XIX в Корнеліус Вандербільт заробив більше засновника Berkshire Hathaway Уоррена Баффета ($ 238 млрд).

Заглиблюючись в історію, автор дослідження дійшов висновку, що жив в XI столітті двоюрідний брат британського короля Вільгельма Завойовника за нинішнім грошей володів землями на загальну суму в $ 203 млрд., а подавивший повстання Спартака римський консул Марк Красс - $ 210 млрд.

Методом перерахунку вартості грошей з 2006 року займається ціла група вчених з університетів США, Великої Британії, Іспанії та Австралії.

У жовтні 2018 року видання "Новий Час" опублікувало свій рейтинг найбагатших українців. Виявилося, що сто найбагатших українців багатіє в 12 разів швидше, ніж зростає ВВП країни, а в 2018 році темп приросту їх станів тільки збільшився – з +33 % в минулому році до 43 % в цьому. Сотня найбагатших співвітчизників сконцентрувала у своїх руках $ 37,5 млрд, що становить половину всього держборгу країни.